| anonim_4396 a întrebat:

Cum va intelegeti cu parinti vostri! Fundita

Răspuns Câştigător
| elyssa20 a răspuns:

Pai o spun cu mana pe inima ca avem o relatie prefecta, putem vorbi despre orice si ma ajuta neconditionat. pupici.love struck

19 răspunsuri:
| Alisa a răspuns:

Cu tata cel mai bine, a fost, este si imi va fi mereu alaturi indiferent de ce decizii iau si ce alegeri fac. Are incredere in mine si pana acum nu l-am dezamagit niciodata si sper nici sa n-o fac. Cu mama am avut mereu o relatie rece, distanta, nu pot sa vorbesc cu ea despre probleme mele, sau sa ii pot spune ce am pe suflet. Mai in fiecare zi face scandal si am certuri cu ea, avem vreo 2 saptamani de cand nu vorbim, acest lucru se intampla pentru prima data, etc. Intotdeauna a vrut sa fac doar cum vrea ea, sa fiu ca o marioneta, dar a vazut ca mereu mi-a iesit ceea ce mi-am propus. O respect, o ascult dar pana la un punct, pana atunci cand vad ca vrea sa imi impuna sa fac ceva.
Imi iubesc parintii si le voi fii mereu recunoscatoare pentru tot ceea ce au facut pentru mine.
Numai bine!

| missbee a răspuns:

Simplu. nu ne înţelegem deloc.

| emy a răspuns:

Aproximativ bine.Si stai linistita, caci noua nu ne trebuie fundite.Noi vrem doar sa ajutam.

| madalicious a răspuns:

Cu parintii mei, ma inteleg bine, chiar daca mai am unele probleme cu tata, cand ne certam asa ca... cam naspa cu tata. :-J

In rest totul este foarte bine! Si mama ma iubeste foarte mult, sigur si tata mi-a dovedit-o de foarte multe ori, facandu-mi toate poftele, chiar daca erau ceva mai scumpe, si, eu ii iau fratelui meu toata atentia de la parinti acum. laughing

| Petronela a răspuns:

Ma inteleg bine cu parintii dar uneori ne mai certam

| evafanaruto a răspuns:

Noi ne intelegem bine. suntem intotdeauna uniti. noi ne completam unii pe altii nu ne certam mai deloc. suntem ca sarea in bucate sau ca mierea si ceaiul

| OanaG a răspuns:

Bine, cu exceptia mamei, intotdeauna are ceva de comentat e mai darnica cu fratele meu, nu e zi sa nu-i cumpere ceva, uneori ii reprosez asta dar mereu imi spune" Asa faceam si cu tine cand erai mica, acum e randul lui", mdaa...asta e situatia...big grin Taicamiu e love struck un dulce, sunt tiganca luihee hee[asa imi zice el, eu nu`s tiganca laughing]

| caramelagurl33 a răspuns:

Uneori nu uneori da deoarece surioara mea fura toata atentia! dar cand pleaca la bunici numai ea in weekend e super tare! laughing

| DonAnonymius a răspuns:

Este un lucru bun sa te intelegi cu parintii, este bine sa ii intelegi, dar si mai bine este sa te inteleaga.Cand esti mic copil (1-8 ani) cred ca toti s-au inteles cu ei. Dar dupa varsta de 10 ani apar multe. Intri la gimnaziu si -trebuie sa recunoastem - apar
"primele iubiri". Nu cred ca are curajul vreun copil sa spuna parintilor. Dar e bine sa te intelegi cu ei si atunci.Eu personal ma inteleg foarte bine cu amandoi! Mult succes daca cumva ai probleme!

| medgirl a răspuns:

Super, super.eu sunt unica fetita asa ca iti dai seama... big grinbig grin

| STARRINGDiva a răspuns:

Nu eu nu am probleme cu pariti ma inteleg forte bine cu ei! Eu imi iubesc forte mult pariti, si ei ma iubesc pe mine! Si imi fac toate poftele tot ce vreau imi ia nu-mi refuza nimic! Dor sunt fetita lorbatting eyelashes

| Bianca_papusha a răspuns:

Foarte bine cu amandoi.Doar ca ei locuiesc in strainatatehee heeIar cand sunt in tara vb cu ei oricelaughingInsa de tata sunt mai atasata hmm si de ce"pentru ca e sponsorul principal"
De obicei imi trimiteau bani sa nu stie unu de altulaughingcateodata ma apuca doru de ei pfff de 9 ani.
II iubesc mult

| Alexa_8596 a răspuns:

Foarte bine love struck

| radutherap a răspuns:

Nu prea bineh ca sunt foarte ocupati

| xNoOLiMiTsX a răspuns:

Cu mama ma inteleg aproape perfect pentru ca ma intelege si in momentele grele ma face sa zambesc si pentru ca imi ofera totul.

Cu tata nu prea bine nu ma poate intelege.

| ewen a răspuns:

Sunk ok, dar este loc de mai bine happy

| miiiraaa a răspuns:

Pai ma inteleg super cu mama :X imi este ca o amica big grin
iar cu tata binisor happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tatal meu ma ignora total, nu are timp pentru mine, cu toate ca nu are servici, sta toata ziua pe computer si daca avem nevoie de ceva incearca sa nu fie nervos cu noi, pentru ca il deranjam. Vorbeste frumos despre noi cu celelalte persoane, dar de fapt nici nu exista in casa.Am nevoie ed el, pentru ca il iubesc, dar el prefera sa stea de vorba cu prietenii lui pe care ii are pe mesenger, decat sa stea cu mine de vorba.Cu mama ma inteleg bine, mereu ma sprijina si suntem apropiate dar si ei ii este greu cand vede ca tata nu are servici si nu face nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine.chiar nu ma mai inteleg absolut cu parintii.imi vine sa iau ceva si sa ma omor. chiar nu mai suport. care vrea sa vb cu mine larysa_18_andreea plsssad