| Live4Ride a întrebat:

Salutare. Vreau sa stiu daca se poate face o cununie civila in doar doua săptămâni. La vata ajungem in tara si vreau sa facem cununia. Cererea la primarie, analize, programare starea civila etc... mai venim in tara la sfârșitul lunii Ianuarie. Sa facem de acum demersurile?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate face in 2 saptamani daca va miscati repede. Declaratia de casatorie trebuie sa fie afisata timp de 10 zile. Nu are rost sa incepeti acum, certificatul medical prenuptial nu este valabil atata timp.

| mona a răspuns:

Faceti de acum demersurile

| Lolităăăă a răspuns:

Da se poate.

| Live4Ride explică:

Dar la primarie ce se face? Trebuie programare? Mulțumesc de răspunsuri.