| BlackDarkAngel a întrebat:

Daca am gresit fata de o persoana apropiata, o greseala minora, cum as putea sa fac acea persoana sa ma ierte?

Răspuns Câştigător
| camy417 a răspuns:

Deci daca persoana e asa apropiata si e o greseala minora te va ierta chiar daca va face pe suparatul ceva timp dar daca face dramatisme si te face sa te simti din ce in ce mai rau mai bine o lasi balta.
si acum trevenind la intrebare: eu sacai lumea pana ma iarta, fac glume, ii gadil pana ce rad (nu e cea mai buna metoda dar la mine merge intodeauna)

8 răspunsuri:
| Fizy93 a răspuns:

Pai depinde cum vede acea persoana greseala, daca tu o vezi minora nu trebuie sa creada si el la fel. Oricum, daca esti sincer o sa se rezolve.winking Succes!

| BlackDarkAngel explică:

M-am purtat cam urat cu o persoana...

| AlexBmxRider a răspuns:

Da mai multe detalii din povestea ta.Cred ca te-as putea ajuta.

| Luiyza a răspuns:

Unul din cele mai dificile lucruri pe care trebuie sa le faca o persoana in toata viata sa este sa isi ceara scuze... Totul devine si mai dificil atunci cand trebuie sa iti ceri scuze fata de o persoana apropiata, iar situatia este tragica daca ea iti este iubita/iubit. Daca tot suntem la capitolul "intamplari amuzante", imi aduc aminte de o replica din "Jurnalul lui Bridget Jones" in care un barbat ii spune unei femei (in mijlocul unui preludiu inflacarat) o replica prin care a reusit sa distruga toata noaptea: "Esti atat de pufoasa...". Ma gandesc ca el nu voia decat sa ii faca un compliment, dar a-i spune unei femei ca este pufoasa este la fel de placut ca atunci cand un barbat aude celebra replica "marimea nu conteaza".

Uneori, le spunem fara sa vrem. Alteori, nici macar nu iti dai seama care a fost replica buclucasa. Te trezesti doar ca tipa ca o sirena de pompieri si te compara cu toate animalele care traiesc prin cocini si ograzi. Chiar daca in sinea ta iti pui neincetat intrebarea "Ce am mai facut de data asta?" spune-i ca iti pare rau si ca a fost o greseala de interpretare/formulare/transmitere/receptare. Nu conteaza daca stii ce ai facut! Este cel mai bine pentru nervii tai sa iti ceri scuze.

| SmoKeM a răspuns:

Pai cereti scuze si ii promiti ca nu o mai superi fundita?

| SmoKeM a răspuns:

Cerei scuze si poate o sa se rezolve funda?

| Aliens a răspuns:

Spune-i ca si ea/ el a facut lucruri pe care nici tu nu le acceptai dar le-ai acceptat pana la urma doar pentru ca este prietena/ prietenul tau.

| DRAGONREX a răspuns:

Depinde...daca este o fata, ii poti da o floare. florile iarta tot; D
dar daca este baiat...e cam problematic.
sper ca te-am ajutat big grin