| anonim_4396 a întrebat:

Daca am intalnit un vechi prieten pe care l-am placut cand erau la liceu dar nu i-am marturisit niciodata sentimentele iar acum stiu ca e singur mai pot sa ii spun ca il plac? Se va schimba ceva?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cu siguranta ca se poate schimba ceva, insa nu face prostia sa ii marturisesti la inceput ca il placi, e ceva tipic adolescentin si naiv pentru oameni putin trecuti prin viata de exemplu.
Mai intai cunosteti-va si daca observi ca simpatia este reciproca mergeti mai departe
Uneori nici nu este indicat sa spui prin cuvinte unei persoane ca o placi sau ca o iubesti, mult mai indicat este sa demonstrezi acele lucruri, pentru ca vorbele de cele mai multe ori sunt doar vorbe.

Deci cunoaste-l mai intai si cine stie pe viitor...
Nu iti garanteaza insa nimeni ca el te va placea in egala masura!
Deci asteapta-te si la faptul ca sentimentele sa nu iti fie intoarse in egala masura.

O vorba spune suntem toti la fel, dar fiecare-i diferit!

| dullcat a răspuns:

Buna.Te sfatuiesc si eu, cum a zis Simpatik, sa ii propui deocamdata sa iesiti si abia mai incolo, dupa ce afli ca iti intoarce sentimentele, sa ii marturisesti ca l-ai placut in liceu, inclusiv in tot acest timp.In felul acesta mi se pare ca balanta care reprezinta interactiunea dintre voi doi e mult mai stabila, nu se inclina in defavoarea ta.Bafta!