| bobolina27 a întrebat:

Din nou ma confrunt cu o noua problema legata de "baieti".Am un prieten de foarte mult timp dar anul asta ne-am apropiat foarte mult si ne placeam reciproc si chiar inainte de a fi impreuna s-a suparat el pe mine iar relatia noastra de atunci s-a racit foarte mult.Acum de abia mai vorbim.Mereu cand vorbesc cu el (asta nu se mai intampla foarte des) spune unele lucruri in asa fel incat sa-mi dea de inteles ca ma place si incercam sa ne ofticam reciproc.Acum o saptamana i-am zis ca-l plac si ca ar fi frumos sa fim impreuna si a inceput sa ma evite mai mult de cand i-am marturisit sentimentele mele fata de el.Astazi ne-am intalnit la sala de sport si ne-am privit cateva secunde fix in ochi.Astepta sa-i spun ceva si eu la fel si intr-un final m-a salutat el, l-am salutat si eu si am plecat.L-am observat ca se tot uita dupa mine dar nu i-am dat atentie.Credeti ca inca ma mai place?

3 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Te place dar nu il mai baga in seama pentru un anumit timp si evital pentru ca tot el se intoarce la tine.

| Maxim96 a răspuns:

Fii un timp indiferenta fata de el si vezi apoi ce va face, daca va suferi sau nu.

| ana5 a răspuns:

Buna,totul este posibil, daca chiar te place o sa-ti dai singura seama de asta, tu incearca sa vorbesti cu el cat mai mult, daca o sa te evite inseamna ca nu te place.