| anonim_4396 a întrebat:

Daca cineva iti spune ca te place si tu iubesti pe altcineva, ce faci? Ms!

Răspuns Câştigător
| PsychologyCupid a răspuns:

Fii sincera, mai presus de toate. Spune-i ca iti pare foarte rau dar esti indragostita de cineva si nu esti genul care sa se prosteasca cu mai multi. Te va intelege, nu are de ales. Spune-i ca sa ramane-ti prieteni daca poate, daca nu, tu intelegi si nu te superi. E important sa auzi adevarul, te ajuta enorm si te intareste, chiar si o respingere. Mult noroc.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îi spui situația reală, nu te implici într-o relație că ești angajat deja în una!
Pa, pa.

| carminaburana43 a răspuns:

Ma bucur ca ma place, dar ii spun politicos ca inima deja mi-e ocupata.

| mona a răspuns:

Refuzi pe cel care te place pentru a fi cu cel pe care il iubesti

| AnaBejenaru a răspuns:

Spune-i ca accepti sa fii amica lui, dar explica-i sitatia amanuntit.Si eu am patit-o asa, dar i-am explicam persoanei respective frumos, si calm ca eu iubesc pe altcineva, si ca nu simt nici o atractie fata de elthinking Si a inteles:*

| Dariusuu a răspuns:

Spune-i sincer că iubești pe altcineva.

Cu timpul va întelege.

| drogh a răspuns:

Îi spui că nu poate să existe ceva între voi 2 pentru că inima ta aparţine altei persoane. Chiar dacă o să fie dureros, trebuie să accepte adevărul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Îi spui că ai deja pe cineva.
Te pup!

| AndaDaniela a răspuns:

Ok asa o sa fac!

| fetitzatacuminte99 a răspuns:

Incearca sa continui sa te porti la fel ca inainte. Sa nu-i acorzi mai multa atentie dar nici sa nu te mai uiti la el... Incearca sa te comporti de parca nimic nu s-ar fi intamplat. Dar sa nu exagerezi nici cu aces"altcineva" ca cel care te place va devenii gelos...