| mgtow a întrebat:

Daca eu nu am nici-un rost in viata (traiesc pentru a ajunge sofer profesionist si a face bine - ajut lumea care are probleme in viata); de ce Dumnezeu nu imi ia viata in imparatia lui? Doar omul pe pamant traieste pentru a avea un rost (o muiere un mucos acolo mai zic in gluma asa) si eu nu imi vad viata bagata in asa ceva, sunt ca un fel de lup singuratic care isi asteapta momentul mortii dar pana atunci sa isi atinga scopul dorit.

Răspuns Câştigător
| eLPySum a răspuns:

De unde stii ca nu ai nici-un rost in viata? Pana si cea mai mica furnica are rolul/scopul ei!
Toate lucrurile sunt imbinate "armonios" pe acest pamant 50% Rai si 50% Iad. Traiesti pentru ca traiesti si profita de fiecare clipa!
Ai 2 picioare? Ai 2 maini? 2 ochi? Poti vorbi? Poti auzi? Poti vedea? Si lista poate continua!
Sunt altii care traiesc "vai de mama lor", nu au dupa ce bea apa, sunt bolnavi, etc etc, si totusi pretuiesc viata mai mult decat orice!
De ce sa iti ia Dumnezeu viata in imparatia lui? Crezi ca nu ai sa te plictisesti traind forever? Parca vad ca ajungi "acolo" si vei spune aceleasi lucruri!
Be happy! Traieste-ti viata omule!

10 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Spiderman nu a jucat in avengers, asa e viata scurta si plina de eroi.

| Reek54 a răspuns:

Lupule, tu poate ai rolul de a ii ajuta pe ceilalti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e normal, azi ai zambet artificial, desi esti tanar te gandesti la final.
Fiecare alege ce vrea sa faca, hotaraste-te happy.

| stpu a răspuns:

Si aia insurati ar vrea sa fie in locul tau laughing

| mgtow explică (pentru stpu):

laughing buna asta. Dar eu nici nu sunt interesat in fete sau chefuri, sunt un om harnic muncitor si timpul liber mi-l petrec pe unde pot.

| CandyHearts a răspuns:

Daca tu spui ca nu esti interesat de fete, atunci de ce te tot plangi? am vazut ca in mai multe intrebari ai spus acelasi lucru..."ca sunt singur, ca m-ar insela si etc", eu cred ca tu vrei sa ai parte de o sotie si un "mucos" sau "mucoasa" laughing, doar ca ti-e frica sa nu te insele cat timp tu esti plecat, dar crede-ma ca sunt multe fete de treaba... asa ca nu le mai refuza ca pana la urma vei ajunge de 50 de ani fara sotie, fara copil si fara niciun sprijin. oricum iti doresc mult succes in viatawinking

| mgtow explică (pentru CandyHearts):

Dar nici nu vin la mine, la intrebari raspund fel si fel de utilizatori de aia le mai vad parerile una alta ce zic.

| mgtow explică (pentru CandyHearts):

Daca ai ocazia sa ajuti pe cineva cand e trist spune-i ca ai un prieten pe net care se baga sofer pe camion si nu isi doreste femeie dar tu iti permiti daca ai serviciul aproape de casa si sa nu iti pierzi sperantele, asa ii zici.

| Costelu a răspuns:

Du-te la femei ma virginitate!

| Vlaicu_Cristian_1997 a răspuns:

Ori ce om are un scop in viata. Dar toate sa gasesc cu greu, daca incetezi sa mai speri o sa iti fie si mai greu, lupul este singuratic dar mereu afla scopul. Chiar daca trece prin greu el nu da in napoi.
Nu te lasa de isbeliste ca viata iti ofera bucuri trebuie sa stii unde sa le gasesti