| anonyma a întrebat:

Daca eu sunt din Iasi si el din Neamt, poate exista o relatie intre noi?

Răspuns Câştigător
| mariazet45 a răspuns:

Nu distanta face o relatie sa existe sau nu, ci dragostea, daca va iubiti distanta nu e asa mare, s-au inventat masini, tren, avion, si internet, si cu timpu se va renunta la o destinatie, mult noroc.

3 răspunsuri:
| LuS[z] a răspuns:

Da de ce nu? in fond nu e o distanta prea mare fata de alte cupluri care se afla la mii de km departare.ar trebui sa te consideri norocoasa ca e atat de aproape de tine!

| Swabia a răspuns:

O zicala zice asa "OCHII CARE NU SE VAD SE UITA!"... voi cat de des va vedeti?! s`ar putea k dragostea sa fie inlocuita de un alt sentiment daca va vedeti mai rarsad...

| deealexx a răspuns:

Daca veti fi mereu la distanta asta. e cam greu. Nu`l poti cunoaste doar din intalnirile programate la sfarsit de saptamana sau mai rare chiar. Cand esti bolnava, cand ai nevoie de o mangaiere, cand pur si simplu vrei o imbratisare sau sa lenevesti cu cineva intr-o seara la TV, el unde e? Nu zic ca NU se poate.doar ca e greu... Poate ar merge daca situatia asta cu distanta ar fi temporara.