| ritza200 a întrebat:

Daca imi place un catelus si mamei mele nu ii place acel catelus iei ii place alt catelus.
Acel catelus vreau sa fie al meu sa am un catelus ca acela este de rasa yorkshire terrier este dragut dar spuneti-mi si mie cum sa imi conving mama sa il iau!?!

5 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Explica-i ca in casa tu esti copilul si deseori ramai singur in casa si macar ramai cu prietenul tau drag (te sfatuiesc sa fie mascul nu femela ca ai probleme grele altfel ). Promite- ca te vei ocupa de el, al plimbi, al speli etc si va ceda pentru ca ai avantajul ca esti copilul mamei, daca ai si un alt fratior, surioara fatii aliati si va conta mai mult in decizia sa iti fie favorabila.
Deci succes si iubeste-l si dreseaza-l sa fie si cuminte si ascultator ca destept este te asigur.

| thecakeisalie a răspuns:

Ce cristos ai vrut sa zici ca nu inteleg.

| Patyi a răspuns:

Buna! Ii poti spune ca tie iti place foarte mult acel catelus si ca tu vrei sa iti cumperi, nu ea! Ca doar este pentru tine.

| 28roxy a răspuns:

Simplu...date pe lana ea si mai fa si tu ceva dragut pentru ea!love struck

| mogaldeataaaaa a răspuns:

5 cuvinte de catelus in 2 fraze...pur si simplu ii spui ca poti sa il dreszi foarte repede ca intelege ce ii spui, ca e usor de ingrijit, nu necesita multa mancare. sper ca ti-am fost de ajutor.