| TraficantaDeNutella a întrebat:

Salut happy Am revenit cu o alta mica problema happy Parintii mei insfarsit au foat de acord sa mai imi ia un catelus (mai am un yorkshire terrier de 8 luni -apropae 9 ) si vreau sa iau tot mascul. Ce rasa ar trebui sa imi iau de talie mica? Jasper se simte foarte singur cand nu suntem acasa si ft trist ..Va rog happy Ajutati un catelus dragut sa aiba un prieten fiindca aici unde locuiesc eu, nu este nici un caine.

Răspuns Câştigător
| LoveDee03 a răspuns:

Vai,imi pare sincer rau, chiar nu am stiut, alta rasa...Caniche Pitic,este super iubaret,loial,jucaus,dar face multe nazdravanii,am avut si eu,eram mica,a fost primul meu caine,el era pui, a spart un ghiveci a ros buretele si l-a imprastiat prin toata casa, mama nu a mai suportat si m-a obligat sa il dau, eram foarte suparata, dar totusi e a2a rasa preferata dupa Shih-tzu din punctul meu de vedere, succes!

10 răspunsuri:
| LoveDee03 a răspuns:

Rasa potrivita este Shih-tzu,crede-ma am avut multe rase si cel mai mult m-a impresionat Shih-tzu,naparleste si putin,sunt loiali,buni parteneri,iubesc copii, si se inteleg bine si cu celelalte animale, nu au nevoie de un dresaj complicat, si sunt si foarte adorabili, succes!

| TraficantaDeNutella explică (pentru LoveDee03):

Merci foarte mult.dar am mai avut shih-tzu si o murit si cred ca daca mai vad unul ..plang crying dar totusi multumesc happy

| TraficantaDeNutella explică (pentru LoveDee03):

Hey happy Vreau sa iti spun ca o iubesc pe Alice (pana la urma mi-am luat fata ). Face pozne toata ziua si se intelege de minune cu Jasper. Se inteleg ca doi fratiori happy Si sincera sa fiu Jasper este mult mai fericit happy chiar daca am dat o suma de bani cam mare, suntem toti 5 ( eu, parinti, jasper si acum Alice ) foarte fericiti happy. Iti multumim din tot sufletul fiindca ai facut o familie fericita.

| LoveDee03 a răspuns (pentru TraficantaDeNutella):

Vai,imi pare sincer rau, chiar nu am stiut, alta rasa...Caniche Pitic,este super iubaret,loial,jucaus,dar face multe nazdravanii,am avut si eu,eram mica,a fost primul meu caine,el era pui, a spart un ghiveci a ros buretele si l-a imprastiat prin toata casa, mama nu a mai suportat si m-a obligat sa il dau, eram foarte suparata, dar totusi e a2a rasa preferata dupa Shih-tzu din punctul meu de vedere, succes!

| EvangelineLovin a răspuns:

Pai ar trebui sa iei ceva tot asa mai mititel, daca se cearta sau se joaca sau ceva sa nu il raneasca pe asta mic.

| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

Spitz pitic
Pomeranian
Chow-Chow
Mie acestea imi plac foarte mult:*

| ChrisstinaXdddddddd a răspuns:

Spitz pitic
Pomeranian ( e foooartee pufoss

| labadecal a răspuns:

Teckel sarmos

| unwestie a răspuns:

Westi imi voi lua si eu happy

| Alin_Popescu_1990 a răspuns:

Deci Jasper se simte singurel. O sa-ti dau niste rase de talie mica sa te uiti si la poze ca dupa zici cas mari si dai vina pe minehee hee. Fii atent chiuaua, Jack Rusell Terrier, Foxterrier da este pana in 39cm si e putin cam mare, Terrier australian si mai sunt ti-am dat niste exemple de canini foarte frumosi sper sa te ajute la cvwinking.

| MisteriousGirl010 a răspuns:

Bichon Havanese
Bichon Maltese
Bichon Frise
Bichon Bologenese

Pomeranian
Pechinez
Chiuaua
Alt Yorkshire

Shitzu
Affenpinscher
Alopekis
Beagle
Border Terrier

Caniche Pitic
Bulldog(francez, englezesc...)
Terrier Alb
Tekel
Westtie

ETC funda?