| beauty a întrebat:

Daca mama soacra ma lauda la toata lumea si spune numai lucruri bune despre mine, asta inseamna ca tine la mine?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Inseamna ca te apreciaza mult. Cand cineva vorbeste asa despre tine inseamna in primul rand ca o face o comparatie. Si te pune pe tine pe un piedestal fata de alte fete care ar putea ocupa locul pe care il ai tu. E bucuroasa ca are asa o nora. Nu te multumi cu atat. Esti mai buna decat altele pentru ca probabil ai un suflet bun si esti harnica. Dar deocamdata aceasta comparatie te defineste. Incearca sa ii multumesti pentru aceste aprecieri si sa faci tot posibilul sa aveti o relatie buna. Conteaza foarte mult.

22 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Inseamna ca te apreciaza mult . Cand cineva vorbeste asa despre tine inseamna in primul rand ca o face o comparatie . Si te pune pe tine pe un piedestal fata de alte fete care ar putea ocupa locul pe care il ai tu . E bucuroasa ca are asa o nora . Nu te multumi cu atat . Esti mai buna decat altele pentru ca probabil ai un suflet bun si esti harnica . Dar deocamdata aceasta comparatie te defineste . Incearca sa ii multumesti pentru aceste aprecieri si sa faci tot posibilul sa aveti o relatie buna . Conteaza foarte mult .

mira
| mira a răspuns:

In mod sigur tine la tine.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Cred ca este o femeie cu caracter, sper sa nu cumva sa o dezanagesti profitand de bunatatea ei.

| anad a răspuns:

Normal si firesc ar fi, da, tine la tine si e un lucru care iti face cinste si trebuie sa te bucure.Incearca sa nu o dezamagesti, s-o respecti si s-o iubesti ca astfel de oameni chiar merita.

| hasegawa a răspuns:

Te place!

| ExpertHost a răspuns:

Nu inseamna neaparat ca te place, dar apreciaza ce faci. Lucruri care sunt independente.

| Nic a răspuns:

Depinde de perioada petrecuta impreuna si/sau perioada de cand i-ai fost prezentata. Dar cu siguranta te place.

| Aliyaa a răspuns:

Da tine la tine si te apreciaza ca pe o fiica! Fi mandra ca ai o asemenea soacra!winking

| ._6225 a răspuns:

Considera-te norocoasa.

| LCD a răspuns:

Nu neaparat

| Sorin_8158 a răspuns:

Nu neaparat! Se lauda cu tine pentru ca are o nora asa cum zice ea!

Răspuns utilizator avertizat
| BlacK EyeS LoVE BRoWn EyEs a răspuns:

Sa te laude soacra e un lucru extraordinar!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur, de ce nu? asa fata frumoasa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca trebuie sa te straduiesti, sa fie asa.ba chiar mai mult, ai o soacra desteapta.si santeti doua femei care iubiti acelasi barbat.pe fiul ei. ea ca mama, tu ca sotie. daca se poarta asa, vei avea si de invatat chestii interesante despre sotul tau, fiindca ea il cunoaste mai bine ca tine.la fire.asa ca mai intreab-o daca se intampla ceva neplacut intre voi, si ea iti va spune ce si cum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, asta inseamna ca minti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca esti BUNA laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lo0o0ogik...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| dragalasica a răspuns:

Da, deoarece nu este ca alte soacre si poate ca te lauda pe masura faptelor tale, logic.

| askanyo_8091 a răspuns:

Casa de piatra!
si bineinteles.

| last a răspuns:

Ihmmm.cred ca vrea doar ceva de la tine. tine-o bine sub ochi, eh.