| Cavani1999 a întrebat:

Daca nu ai bani, nu arati foarte bine la fata si esti antisocial credeti ca ai vreo sansa sa ai o relatie? Sunt fete pe care le intereseaza doar caracterul si sufletul la un baiat?

141 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca tot esti antisocial, ar trebui sa te apuci sa faci bani cumva. Asta cu banii e relativa si ar trebui sa te interesezi cum sa schimbi asta, nu sa te astepti sa te inghita cineva asa.

| Mosotti a răspuns:

Pai daca nu ai pe nici una din cele doua deci fizic si sociabilitate (mai ales sociabilitate), ce sanse sa ai la o relatie?!
Aia cu banii se taie, nu e factor atractional pe bune (deci nu interes, il excludem, ca aia nu e atractie, cand e atractie nu mai conteaza banii).

Nu exista fete care sa placa doar caracterul si sufletul, cel mult sunt alea care nu au fizic deloc in ordine si nu prea le ia nici dracu, dar si alea se forteaza sa accepte unu fara fizic ca nu au de ales, dar nu tine la el cu adevarat.
Doar aia fara fizic zic ca fizicu` nu conteaza (desi si ei tot frumosi vor ca parteneri si nu plac altfel), niciodata nu o sa auzi la cei aratosi asa ceva ca nu cont fizicul! Doar ca unii recunosc, altii nu (cei fara fizic).
Fizicul e proba eliminatorie, asa e la toata lumea, daca se trece proba fizica, normal ca, conteaza si caracterul si sufletul, dar fara fizic, nu le mai intereseaza.
Asta este.

Aia cu fizic dar antisociali iar nu au sanse.
Trebuie din ambele cate ceva.

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Lasa banii, ca toti au un servici mediu, nu trebuie sa faca el vile, asta suntem, si el are un servici ca toti oamenii. Deci asta nu se pune. Banii nu au ce cauta in atractivitatea pe bune. Normal ca trebuie sa existe un trai decent, dar majoritatea o iau de la zero amandoi partenerii, deci nu are treaba ce zici tu, daca se plac. daca nu se plac sigur ca ala care nu place, ala sta pe interes sau deloc.

Trebe sa umble neaparat la sociabilitate, altfel ramane singur cu 7 vile sau inconjurat de interesate.
Ba da! Daca e dorit si placut pentru cum e el mai ales daca ar arata bine, il inghit fetele si asa, e placut si asa, doar sa fie sociabil.

De ce sa faca el mai mult ca altii? Altii fac? Daca ei nu fac, ce pretentie sa se aiba la el? El cand zice ca n-are bani se refera la..peste medie pentru ca in mintea lui banu conteaza, lucru total fals.
Crede ce a apreciat mai mult daca are mai mult, nu, va fi doar folosit si atat.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mosotti):

Pai depinde ce intelege el prin fara bani. Eu ma gindesc la genul ala "Salut boss, ai o tigara?" urmat de "Daca tot esti sef si ai dat o tigara, nu dai si o bere?" si nu la unul "normal" care se descurca de pe o luna pe alta si mai pune si ceva deoparte...

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Eu m-am referit la un om cu salariu mediu net ca multi altii dar care vrea sa aiba mult mai mult ca sa se remarce! Crezand fals ca asta ii compenseaza neajunsurile factorilor atractionali (fie fizic, fie sociabilitate, comportament, nu conteaza) care duc la o relatie de calitate bazata pe sentimente si nu din interes.

Si in cazul asta precis este el. "Mama daca as avea bani beton, m-ar place..clar".
Daca nu are nici salariu mediu si are sub medie si nici pentru un trai decent nu are, este altceva, dorinta lui este justificata insa si asa, cand e atractie mai putin conteaza, poate are ea mai mult, poate el, deci e de ajuns ca unu din ei sa aiba mai mult, se echilibreaza, nu se mai tine cont de asta. Asa ca oricum o dam, nu da.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mosotti):

Mdah, banii nu te fac mai amuzant sau iti dau caracter...

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Exact! Banii sunt doar factori atractionali pentru interes si atat, atragi oamenii pe interes care nu dau doi bani pe tine, deci sa le intre in cap la aia care pun banii ca factor atractional langa fizic, caracter, comportament, ca NU sunt interschimbabile cu factorul bani. Nu poti inlocui nici una cu factorul bani.

Observ peste tot cum oamenii nu au scoala vietii, nu stiu chestii de baza, nu li se spune, ii indoapa de carte pe copii, dar de viata nu, altfel stiau chestiile astea de baza. Unde au vazut ei doi care se plac mult, ca au conditia bani la mijloc? Aia o iau de la zero impreuna si gata.
Nu li se explica mecanismul ca sa-si dea seama si daca nu au vazut.
Nu ii pregatim pentru viata si de aia le e rau de f multe ori.

Ca si prostia aia "aia ce are si nu am eu?", FIGURA nu o are la fel. Ala place mai mult figura celeilalte chiar daca nivelul de frumuseste este egal, deci nu ca cealalta e mai slaba fizic, comportamentul, corpul poate f la fel.
Dar arata mie unde se zice asta pe tot netu, sau oriunde.
Si uite asa oamenii se mira, se mira, intreaba la infinit.

| minrest a răspuns:

Ce caracter si ce suflet are ma un om antisocial? Ai vrut sa spui nesociabil, da? Exprima-te precis, te rog. Sunt si fete nesociabile, nu sunt toate frumuseti, asa ca au si ele suflet si caracter, indiferent ce sens dam acestor doua cuvinte.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru minrest):

Nu nesociabil breh, antisocial. Eu detest majoritatea oamenilor din jur, dar sunt si unii care pot apela la mine la ora 2 jumate noaptea si sa ii servesc fara comentarii, pentru ca stiu ca si ei ar face la fel. Pe de alta parte, nu sunt deschis la noi cunostinte si detest situatiile de genul nunta, inmormintare, botez, etc.winking

| Mosotti a răspuns (pentru minrest):

Un om antisocial nu are suflet si caracter, ala nesociabil are probleme psihologice. Antisocial e ala care face belele in societate. Initiatorul a zis antisocial, insa nu stiu daca la asta se refera si nu la nesociabil.

Un om nesociabil poate avea caracter si suflet dar daca respinge contactul cu lumea, e degeaba.

| Mosotti a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Normal ca ii detesti ca stii ca-s niste oameni de slaba calitate, ai fi bun doar daca-i distrezi, altfel nu, nu pot fi prieteni adevarati si ii simti, le simti caracterul.

| Cavani1999 explică (pentru Mosotti):

Am vrut sa spun nesociabil, nu antisocial

| Mosotti a răspuns (pentru Cavani1999):

Pai da, mi-am dat seama! Nu esti asa sociabil. Nici eu n u am contact cu oricine si nici nu doresc, dar nu ca-s nesociabil, simt ca nu-s compatibil cu oameni de suprafata care real nu au nici o treaba cu persoana mea. Cand ai o problema zica ca-i influentezi negativ, aiurea, ii doare in fund.
Am trei prieteni f buni si cu aia raman.

Nesociabil inseamna cand refuzi din start sa ai contact cu oamenii, nu dupa ce vezi ce hram poarta, poate tu asa esti.
Iar daca nu vrei sa vezi, nu ai de unde sa stii cum sunt acei oameni.
Si evident ca nici sanse la fete nu ai, ele simt aerul tau de nesociabil, simt respingerea chiar daca tu nu te prinzi.
Multi au fizic mediu (dar il au si pe ala, aia care n-au deloc, nu au sanse asa cum am mai zis, si cum si cunosc), si compenseaza ca-s glumeti, haiosi, deschisi, sociabil, prietenosi.
Tu daca ai fizic mediu ai mari sanse daca iti schimbi atitudinea, daca poti, evident.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Cascavalul pietene, cascavalul, mult ca in rest te ia asa cum esti tu acum, nu ai vazut ca Donald Trump are 71 de ani si are o sotie tanara care sta cu el pentru cascaval.
Daca ai cascaval poti sa ai ce femeie frei tu.

| Mosotti a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Aici e vb de o relatie pe bune unde sa te simti iubit, dorit si simpatizat, nu sa stea din interes, ca asa nu ai nici o satisfactie, nu mai baga omului in cap tampenii. Cand esti placut pe bune, nu mai conteaza cascavalul, ajunge sa ai un job si un salariu mediu ca toata lumea. Ca asa daca vrea sau vreau pe bani, apelez la dame de consumatie. Multi care se plac cu adevarat o iau de la zero impreuna la o adica. Tie cand iti place o fata, aia trebuie sa aiba cascaval ca sa stai cu ea? Poate da, daca nu o placi si vrei sa profiti, daca te place si ea, dar o placi si tu, ea e cel mai bun cascaval.

| ChrisRo a răspuns:

Nu e vorba de bani aici. Majoritatea baietilor de seama ta sunt saraci si totusi au prietene. Si nici de caracter si suflet nu se pune problema. Problema caracterului se pune atunci cand vorbim de oameni bolnavi rau dpdv psihic, altfel, orice om sanatos are caracter cat de cat, orice om sanatos isi doreste o relatie stabila, serioasa, ca na, n-are chef sa alerge tot timpul dupa alti parteneri.

Asa ca nu ne ramane decat fizicul, că asta genereaza atractia. Stii cum e treaba asta? Ca si cum o multime de bmw-uri, toate noi, toate aceeasi serie, ar sta in fata ta si tu ar trebui sa alegi doar unul. Si testezi mai multe, observi ca toate merg la fel de bine, toate au fix aceleasi dotari, si atunci nu-ti ramane decat sa alegi dupa culoare. E, cam asa se intampla selectia sexuala in lumea oamenilor normali si sanatosi - alegem dupa ambalaj, intrucat suflet si caracter are toata lumea. happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mosotti):

Tind sa cred ca esti un pic pe linga. Daca detest societatea si gramezile de oameni si chiar oamenii in general asta nu inseamna ca nu ma pot atasa de cineva sau nu pot arata empatie...

| StrongHeart a răspuns:

Intai trebuie sa te iubesti tu pe tine, ca altii sa te iubeasca.
Ai girja intai de tine, altfel nu o sa atragi oameni care sa te placa.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Se spune ca fiecare are pe cineva in lumea aceasta mare, sunt si fete care le intereseaza sufletul si caracterul la un baiat dar mai putine. Ca sa te indragostesti de o fata s-au de oricare altcineva trebuie sa ai suflet, daca esti rece nu vei avea pe nimeni.
Sunt sigur ca la timpul potrivit iti vei gasi si tu perechea dar atunci cand o gasesti sa nu ai pretentii s-au asteptatri pre mari de la ea accept-o asa cum e si sunt sigur ca si ea te va acepta pe tine asa cum esti.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Daca fata e desteapta si are un suflet bun atunci ai sanse dar daca fata e prosta si cu un suflet murdar nu ai sanse. Daca gasesti o fata ca lumea sa nu iti bati joc ca cine stie poate ca alta nu mai gasesti.

| alexalx1234 a răspuns:

Nu ai nicio șansă. Toate fetele, indiferent de cum arată vor bani, averi, lux și ca partenerul lor să arate perfect pe plan fizic. Iubirea adevărată nu mai există. Degeaba ai caracter de nota 10 dacă din punct de vedere fizic nu ești plin de mușchi și nu ai un BMW parcat în fața vilei tale de lux.