| Cavani1999 a întrebat:

Daca nu ai bani, nu arati foarte bine la fata si esti antisocial credeti ca ai vreo sansa sa ai o relatie? Sunt fete pe care le intereseaza doar caracterul si sufletul la un baiat?

141 răspunsuri:
| Plato a răspuns (pentru Raducons):

Imi pare rau ca traiesti intr-o lume atat de trista. Te-a ranit cineva?

| mirceakitsune a răspuns:

Um, nu prea mai există fete care să le placă doar asta la un băiat, fetele stau la un băiat pentru aspectul fizic și banii, nu le interesează caracterul și sufletul, dar da poți găși mai greu

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Confunzi grav de tot relatia cu sexul. Daca saliveaza cineva, o face pentru ca ar ffffe-o o data, nu ca ar lua-o de nevasta. Cand vine vorba de relatie, nu de sex, intervin multe alte lucruri mult mai importante decat ce spui tu. Nu conteaza ca nu raspunzi, trebuia sa spun.

| DarthNiger a răspuns (pentru RAY):

Nu e vorba daca am eu sanse sau altcineva daca pe mine nu ma intereseaza persoana respectiva, la fel ca barbatii si femeile sunt frumoase in felul lor ( din punct de vedere fizic) insa eu unul prefer o fata cu un caracter si consider asta mult mai presus, fiecare are preferintele lui, nu stiu daca ai incercat sa ma insulti sau sa arati ca tu esti Don Juan, insa impresia mea este ca esti destul de penibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru alina2k18):

Adica sa-ti faca pe plac toata ziua? sa fie sclavul tau.

Trecand la intrebare raspunsul e : N-ai sanse, dar relax nu esti un caz deosebit, sunt milioane de alti barbati exact in situatia ta.

| alina2k18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sclav, doar un barbat adevarat care stie ce inseamna o femeiewinking

| Ale5184 a răspuns (pentru RAY):

Ok. Ca sa înțelegi. Prima data nu te atrage caracterul, ca nu ala se vede. E perfect normal. Dar important e sa dai o sansa oricui, sa vezi ce ii poate capu. Apoi iei o decizie.

| RAY a răspuns (pentru Ale5184):

Ce sansa sa dai daca nu te atrage, fi serios

| DarthNiger a răspuns (pentru laSoledad):

Tu ai inteles macar la ce m-am referit? m-am referit strict la o persoana antisociala care nu poate da o impresie la prima vedere, de asemenea care e treaba cu ''prima vedere''? nu imi spune ca esti un copil care merge pe logica ''iubire la prima vedere'' daca asta crezi eu zic ca te-ai uitat la cam prea multe filme si niciodata nu poti vedea cum este o persoana cu adevarat la prima vedere, aia nu inseamna relatie amice, trebuie sa cunosti persoana indeaproape ca sa afli asta iar pentru o persoana antisociala acest lucru este si mai greu, daca tu intalnesti o fata sau un baiat la prima vedere si iti place de el sau ea la prima vedere si vrei sa ai o relatie cu acea persoana insa este cam retras/retrasa atunci gata? este retrasa deci nu poti avea o relatie cu persoana respectiva? alt lucru, de unde stii ca o persoana antisociala e o persoana cu un caracter slab? cunosti tu cumva o persoana antisociala? fiindca din cate vad din ce ai zis e clar ca nu, e clar din tot ce ai zis esti genul de om care judeca o persoana la prima vedere fara sa se oboseasca sa o cunoasca, daca o persoana e antisociala gata? nu mai e om? nu poate avea o relatie pentru ca asa ai spus tu? rolling on the floor cu gandire ca asta siguri o sa ajungi departe, de asemenea iau apararea antisocialilor pentru ca eu unul sunt antisocial, si ghici ce, sunt intr-o relatie de multa vreme, probabil din cauza caracterului meu slab de antisocial nu? mai gandeste si tu inainte sa scriiwinking

| Ale5184 a răspuns (pentru RAY):

Macar sa aiba toti dintii? si sa stii ca sunt serioasă.

| RAY a răspuns (pentru Ale5184):

Duci discutia la sofisme, daca are dinti este frumos,desi cei care au probleme cu dinti sunt urati,desigur ca nu e logic, trebuie sa existe o atractie sa dai o sansa unui om,nu ma refer sa fie fotomodel si sa te atraga cat de cat, eu asa vad treaba, sa fie draguta incat sa imi placa, dar si personalitatea conteaza desigur, trebuie sa gandesti logic mereu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa lucrezi doar la partea cu,, antisocial'', atat.

| OldSoul a răspuns:

Pai si fetele sarace, urate, si antisociale trebuie sa se inmulteasca.
Ei bine, ai sanse, trebuie doar sa-ti gasesti "perechea".

| Ale5184 a răspuns (pentru RAY):

Nu. In afara cazului in care nu are o boala gravă, daca nu are dinti nu se îngrijește. Si sa fim sinceri, ce e frumos pentru mine nu e frumos pentru tine si invers. Frumusetea e relativa. Conteaza sa aiba bani sa se întrețină, sa nu vina la mine sa-mi ceara de un pachet de tigari si ambitie 0 sa faca ceva cu viata lui. Dar asta depinde de la om la om. Fiecare cu standardele lui.

| RAY a răspuns (pentru Ale5184):

Din moment ce exista persoane frumoase care sunt vazute de majoritatea ca fiind frumoase, pica mitul relativitati, adica un om frumos are peste 50, 1% sanse sa fie pe placul cuiva, asta inseamna majoritate in democratie

| laSoledad a răspuns (pentru DarthNiger):

Mama, dar ce ipocriti mai sunteti voi astia, antisocialii. laughing Va legati de un termen ca sa va definiti si voi cumva existenta futila, ca altfel, n-ai nicio relatie stransa cu termenul, alta decat sa epatezi pe net. Va mascati prin termenul de antisocial propria incapacitate si superficialitate.

"daca tu intalnesti o fata sau un baiat la prima vedere si iti place de el sau ea la prima vedere si vrei sa ai o relatie cu acea persoana insa este cam retras/retrasa atunci gata?"
- Eu n-am spus despre mine ca pun stop, insa sunt multi oameni care pun stop la asa ceva. Sunt destui oameni care nu stau dupa ifosele unui antisocial pana reuseste el sa accepte persoana de langa. Si stii cine pune stop cel mai des? Da, antisocialii, prin firea lor. That's what it is.

''fiindca din cate vad din ce ai zis e clar ca nu, e clar din tot ce ai zis esti genul de om care judeca o persoana la prima vedere" - Eu n-am spus nimic despre ce prefer eu, eu ti-am semnalat erorile de logica, sofismele ale tale si ale celui care a pus intrebarea. Ceea ce am spus este un adevar general valabil, este ceva de bun simt, nu l-am scos eu din buzunar pe loc.

"de unde stii ca o persoana antisociala e o persoana cu un caracter slab? cunosti tu cumva o persoana antisociala?"
- Am cunoscut eu persoane antisociale de diferite varste. Am si citit despre astfel de subiecti. Timiditatea, inchiderea-n sine, lipsa de empatie, incapacitatea de a relationa usor cu alte persoane, lipsa de implicare in societate, complacerea intr-o stare neputincioasa, lentoarea si inertia fata de schimbare, plus altele reprezinta trasaturi ale unui caracter slab, inca neformat.
Or, carevasazica, te crezi si antisocial si c-un caracter tare? laughing Ia mai invata tu ce-nseamna aia un caracter tare sau un suflet cu adevarat bun. Dar invata practicand, nu te mai lauda pe net ca le ai.winking Nu ne impresionezi.

In rest, esti cam in intuneric acum. Maturizeaza-te!

| BlackRose03 a răspuns (pentru RAY):

Din...toate răspunsurile pe care le dai aici jumătate chiar sunt legate de atracție și cum că fetele nu vor să accepte că și fizicul contează?
Nu înțeleg cum poți să -ti petreci atâta timp pe un site încercând să convingi pe alții de ce crezi și scriind peste 10 răspunsuri(minim)contradictorii cu crezurile altei persoane/zi.
Timp irosit.Mai ieși pe afară și socializează.
Nu de alta, dar n-am mai intrat de ceva timp pe TPU și de vreo 3 ani de când mi-am făcut cont și au fost perioade lungi când nu intram tu ai fost mereu(și ești)aici, făcând același lucru.
Ce sa zic, tristutz...

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Si eu ce am spus? ca nu stai cu o fata pentru sex, ca o relatie inseamna mai multe

| RAY a răspuns (pentru DarthNiger):

Eu nu cred ca toti oameni sunt frumosi,daca asa ar fi ceea ce inseamna frumos nu ar mai exista, un gandac este frumos sau un fluture? oameni mereu au admirat frumustea, exista trasaturi care apar pictate in pesteri din toata lumea, simetria fetei, sani la femei, bratele mari la barbati fara burta, inaltimea, sunt chesti care le poti vedea cam peste tot, am plecat din africa cu un set de alegeri genetice

| RAY a răspuns (pentru BlackRose03):

Omule eu nu incerc sa conving pe nimeni, ti am impus cumva ceva, ma exprim este democratie, cat stau e treaba mea nu a ta, conteaza fizicul =prima impresie apoi personalitatea simplu

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Unde ai spus asta? Eu vad ca ai zis de modelele de pe Instagram, ca au multi "fani". Frumusetea aia este una comerciala, indeplinesc doar niste standarde stupide ale societatii. Foarte multe din modelele alea mie-mi par de-a dreptul banale, sterse, neinteresante.

| mentholinks a răspuns:

Or fi. Depinde și de vârstă.

| Ale5184 a răspuns (pentru RAY):

O dai in altele. Trebuie sa fii frumos si pe interior. Si sustin ce am spus. Frumusetea e relativa. Poate ik vad pe unu...zic " da mama ce frumos e, dar nu e genul meu". Fiecare cu ale lui

| BlackRose03 a răspuns (pentru RAY):

Yep...timp irosit. Daca din comentariul ăla cea mai mare problema ți s-a părut că am zis cum că ai incerca să convingi pe alții de ceea ce simt e clar. laughing
Nu asta era ideea.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Mai plato tu vorbesti de o lume idealista, nu traim intr o lume idealista, o lume idealistica nici macar nu ar fi perfecta, pentru ca nu stim exact ce e perfect, deci idealismul e un paradox filozofic, voi idealisti de unde stiti ca stiti ce e idealism, perfect? de unde stiti ca restul nu stiu sau ca mereu ceea ce credeti va fi la fel

| RAY a răspuns (pentru Ale5184):

Nu inseamna ca doar cei frumos te poate atrage, important e sa te atraga fizic, iar majoritatea fetelor ne atrage peste 90%,asa ca sansa sa placi o fata este mare,dar sa iubesti e alt capitol, iubirea e ceva superior,conteaza si caracterul desigur,degeaba e frumoasa daca e o curva ipocrita, faza e ca nu-mi plac generalizarile, sa se spuna doar x conteaza, numi place chestia asta extreme, radicale, de asta o lume idealista este ireala, idealisti nu stiu sigur ce e idealist

| RAY a răspuns (pentru BlackRose03):

Omule nu incerc sa conving, ma exprim liber, nu am voie sa ma exprim sa stiu?

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Pentru ca se rezuma la ideea de "fulfilment", lansata de Platon. Situatia ideala e cea care aduce oamenilor starea de fulfilment.

| Ale5184 a răspuns (pentru RAY):

Scuze, dar nu stiam ca raspunsul trebuie sa fie pe placul tau? Take it or leave it. Ai dus-o la un cu totul alt nivel si nu am chef sa continui.

| RAY a răspuns (pentru Ale5184):

Eu stiu ca vreti sa aveti o imagine buna pe TPU,va inteleg, da bine la imagine sa spui ca fizicul nu conteaza doar caracterul, faza e ca uni chiar vor crede asta si vor fi dezamagiti pentru ca le stagnati din dezvoltare, in loc sa spuneti da conteaza fizicul, esti gras slabesti fa culturism, sa dati sfaturi voi vindeti false sperante