| Girly97 a întrebat:

Daca o cunostinta a mamei este verisoara cu verisoara mamei inseamna ca intr-un fel este si ruda noastra?

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Zuzu1991 a răspuns:

Da, o ruda indepartata, verisoara de gradul 3 sau ceva de genul asta

| Iote a răspuns:

Da, de la Adam si Eva.
Dar daca voi vreti sa va considerati rude, nimic nu va opreste.

| AlexValentinn a răspuns:

Nu neaparat. Daca verisoara mamei tale este verisoara cu mama ta pentru ca de ex. mama mamei tale si cu mama acelei verisoare sunt surori, dar tatal acelei verisoare a mamei tale poate are si el o sora care are o fata, acea fata fiind verisoara cu verisoara mamei tale pentru ca sunt legate prin tatal aceleia, dar tu nu ai legatura cu cea de a 2 a verisoara pentru ca tu nu esti ruda cu tatal ei, nu stiu daca am explicat bine, iar in cazul asta a 2 a verisoara este ruda doar cu prima verisoara, nu si cu voi.

| Daniel_Gheorghe_1991 a răspuns:

Da cu siguranta ca este ruda cu voi. dar o ruda mai indepartata

| Daniel_Gheorghe_1991 a răspuns:

Da cu siguranta ca este ruda cu voi. dar o ruda mai indepartatao verisoara mai indepartata dar nu cu mult

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Întreaba o pe mama ta ea stie gradele de rudenie care există intre ele, de ce pune ti pe TPU intrebari cretine si stupide? De ce? Te plictisesti?