| UserName450 a întrebat:

Daca parintii mei se cearta ce sa fac? Mereu se cearta pentru luna Martie si Aprilie. Se cearta pentru martisor si pentru Sfintele Pasti.

2 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Fi respectuoasa, neutra. Exprimă-te. Spune-le părinţilor cum te afectează certurile lor. Găseşte un moment când amândoi sunt mai receptivi la ce vrei să le zici şi, apoi, plin de respect, spune-le cât de tare te supără, te enervează sau chiar te sperie certurile lor.Dar nu uita ca un răspuns blând îndepărtează furia.

| untu a răspuns:

Nu inteleg de ce se cearta, ce vorbesc ei acolo? Nu ar trebui sa se certe in fata ta!