| dsaqwe a întrebat:

Daca reusesc sa imi depasesc timiditatea si sa invit o fata, pentru prima intalnire unde ar trebui sa ne intalnim pentru un suc/sa ne cunoastem? in fata localului sau intr-un loc din care sa mergem impreuna si ce gest ar fi frumos cand ne intalnim, este suficient un buna si un zambet sau ar fi prea mult un sarut pe obraz daca ne cunoastem foarte putin

Răspuns Câştigător
| notsurewhoiam a răspuns:

Imi place cum gandesti! Sunt fata si crede-ma ca rar am intalnit baieti sa gandeasca asa deci ai un plus dejahappy.Ar fi dragut sa o inviti la o cafenea/pub si cand va vedeti un sarut pe obraz e foarte bine.Incearca sa nu exagerezi cu prea multe intrebari iar daca se invesc momente in care nu vorbiti niciunul timp de cateva minute incearca sa nu o lasi pe ea sa incerce sa deschida o discutie ci fa tu primul pas.Baftahappy

7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Uite aici ceva care poate te v-a ajuta să depăşeşti timiditatea:
http://sfaturi.dring.ro/cum-sa-cuceresti-o-fata-433.html

| Roxana121 a răspuns:

Titind contka e frig afara, ar trebuie sa gasesti un local comod, o cafenea ceva simplu si frumos.Chear daca esti la 1 intilnire trebuie sa fii tu insusi nu sa te dai altcineva, plus la asta ar fi minunat sai oferi un trandafirbig grin bafta

| SimonaQs a răspuns:

Rar vezi baieti care gandesc ca tine in general sunt pe interes... Poti sa o duci la o cofetarie unde sa beti un suc sa va cunoasteti dar sa n exagerati >>toate se vor intampla la momentul potrivit asa ca nu ar trebui sa exagerezi nici u nici tu nici ea

| IonelaaaS a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa o duci intr-un loc din care ar trebui sa mergeti impreuna.pai un sarut docil pe obraz ar fi perfect.
funda?

| Hirom a răspuns:

Prietene, sa o iei cu inceputul. Eu nu iti pot zice cum sa te comporti.Doar un lucru, sa faci ce iti zice inima. Sa nu faci glume inainte sa o cunosti pentru ca una din glumele tale o pot rani. Fundita?big grinD

| яǾςKєяĺzZą a răspuns:

Pai sunt multe locuri unde poti invita o fata,de exemplu: in oras,la un film gen comedie sau actiune sau mai bun romantic,la o prajitura, astea sunt putinele exemple. Cand esti cu ea trebuie sa fii calm, sa ii zambesti si sa vorbiti mult, despre voi, despre ce va place asa va veti gasi lucruri in comun. Poti sa faci si tu niste glume in care sa radeti amandoi sau sa va impartasiti amintiri cu voi si sa va bucurati ca puteti avea incredere si puteti fi sinceri unul cu altul iar la sfarsit cand terminat intalnirea o poti lua in brate. Cam atat. Sper ca te-am ajutat si mult noroc! happy

| LauraToaderLauraToaderLauraToader a răspuns:

Sunt fata si deja raspunsul tau ma uimeste, nu gasim prieteni asa ca tine. Oricum ar fi frumos sa o duci intr-un parc si sa va plimbati, iar sutul pe obraz este perfect, inteab-o ce ii place si o sa gasiti un subiect de discutie, dar sa o asculti de fiecare data. Poate asa o so cuceresti! Bafta!