| Bogdan_9316 a întrebat:

- Daca sunt la Protectia Copiilor pot trece granita sau sa trec in Ungaria cu buletinul? ( Cu mama )?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti foarte clar si nu spui intreaga situatie, respectiv daca parintii au fost decazuti din drepturile parintesti ori nu si daca sunt divortati ori tatal este decedat. Daca au fost decazuti trebuie acordul Protectiei copilului. Daca nu au fost decazuti atunci trebuie acordul tatalui (daca traieste, nu sunt divortati ori ai fost incredintat lui).
Si cu buletinul nu poti trece(de altfel nu cred ca ai buletin) ci numai cu cartea de identitate. Numai bine!

3 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Daca esti mionora poti sa treci doar cu mama ta!
Daca esti majora, poti sa treci doar cu buletinul!

| krysstal a răspuns:

Daca esti minor/a poti trece cu mama sau tata numai daca iti faci procura, ca ai pe unul din ei ca insotitor, daca ai buletin poti trece doar cu buletinul dar doar daca ai peste 18 ani, daca nu tot iti trebuie insotitor.

| TuPeistU a răspuns:

Te *** aia in cur la granitsalaughingrolling on the floor