| Karmelita12 a întrebat:

Heiii TPU! Am o intrebare. Implinesc in curand 14 ani. As dori sa va intreb daca pot trece granita in Ungaria doar cu buletinul.
P.S. La scoala este un proiect cu schimbul de experienta cu diferite tari. FUNDA!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform L.248/2005, cu md. si compl. ulterioare, ai nevoie de o declaratie autentica a ambilor parinti si de pasaport sau carte de identitate.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă ai carte de identitate valabilă, da. Da rtrebuie să fii însoțită, iar însoțitorul să aibă o procură semnată de ambii tăi părinți (plus adeverință de cazier judiciar).

| PedoBarbie a răspuns:

Dacă ai Carte de Identitate poţi merge cu acodul părinţiilor.

| ZaraZaraPerlin a răspuns:

De la mine din scoala, cativa copii aveau doar 13 ani, si au fost in Turcia... NU stiu ce sa zic, dar ei vor sa faca banchetul in Bulgaria, cred ca da.