| Markusfrtt a întrebat:

De cateva saptamani am observat ca o fata ma place. Eu asa am inteles din comportamentu ei, Se uita/se uita insistent la mine, apoi cateodata imi lasa com la o poza. I-am lasat si eu, dar nu m-am bagat in seama cu ea. O cunosc de ceva timp si ea la fel, bine nu am vorbit sau ceva, dar am vazutot mai mereu, treceam unul pe langa altu mai mereu. Acum de o luna poate mai mult. Am observat ca se uita insistent la mine, imi mai lasa cate un com la o poza. Apoi am inceput sa-i las si eu. Au mai fost cateva faze in care mi-am dat seeama ca ma place. Acum ma mai joc cu ea din trecere uneori, tot ea cam face gesturile astea =D. Acum insa m-am hotarat sa ma bag in seama cu ea pe facebook. M-am bagat dar nu am prea vorbit mult pentru ca nu am prea avut ce sa vorbim. Insa ma gandesc ca acum ar fi prea tarziu sa sper ca intre noi ar putea fi ceva pentru ca un alt baiat o mai place si el. El din cate vad a facut primul pasul catre ea ( sa zic asa ). Iii lasa com pe la poze si ea la fel. Ba chiar au mai facut si cate o poza si au fost la suc. El o place sigur. Si ma gandesc ca ar putea fi prea tarziu sa mai sper. Ce credeti ca ar trebui sa fac?

8 răspunsuri:
| Bøøgey a răspuns:

Pai cum? Daca va dati comentarii la poze nu sunteti deja aproape casatoriti? Sau cum functioneaza chestiile astea?
Si da, continua sa vorbesti cu ea pe facebook fara s-o bagi in seama in realitate. O s-o convingi asa ca esti un fatalau impotent. Bafta.

| Dangerfull a răspuns:

Fi indreaznet spune-i fetei inainte lui daca vrei sa fi cu eascoate-o la un suc nu sta mut da rusinea la o parteFao repede pana nu o face el.Bafta...Funda?

| bubuuu2349 a răspuns:

Sa-i spui ce simti. Sa vorbesti mai mult cu ea pe diverse teme si sa incerci sa tineti legatura in fiecare zi. Daca are ceva pentru tine sigur vei castiga

| ThunderGod112 a răspuns:

Stiu cum te simti,cam aceeasi faza si cu mine,dar nu te lasa! Fi mereu dragut cu ea, din cand in cand cumparai cate un cadou, iar cand esti sigur ca te place si sunteti fata in fata(preferabil singuri), atunci sa-i spui ce simti!happyMult succes!
P.S:Stiu ca este greu, dar pentru o fata pe care o placi mult, merita sa incerci!

| robertino113 a răspuns:

Sa-i spui ca nu vrei o relatie cu ea

| Gidea_Anca_1994 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa fii mai cu tupeu, fetele sunt atrase de baieti care stiu ce vor(bine nu in sensul rau) Caut-o pe facebook acolo unde vorbiti si fa-i o intrebare gen " ai vrea sa iesim la un suc ceva, un film, o plimbare." si cu tupeu sa nu uiti, daca accepta nu ezita sa o privesti in ochi la intanire si sa o iei usor de mana din cand in cand sau in bratehee hee Bafta!

| Gurdila_Krissti_2000 a răspuns:

Fii mai indraznet, fa primul pas sigur ca inca te place nu are cum sa te uitat asa repede si sa speri la ceva

| L3VEL a răspuns:

Salut mestre, si eu am trecut prin aceeasi problema big grin
Uite ce trebuie sa faci in 5 pasi simpli.
Pasul 1: Pe facebook - buna, ce faci (nu cf) deranjez? - daca spune ca nu o deranjezi e ok... daca nu raspunde ai pierdut-o deja.
Pasul 2: Te-am observat forte des si mi-as dori sa ne cunoastem mai bine, ce zici de o cafeluta? daca raspunde ca nu are timp iar este rau, o fata care te place nu iti va spune niciodata ca nu are timp asa ca nu mai incerca, daca iti spune ca poate o sa iasa 100% sigur cu tine, atentie nu ii spune de suc (acum 20 de ani era cu sucul)
Pasul 3: Dupa ce v-ati intalnit o intrebi diverse lucruri despre viata ei ca si cum ai fi interesat de ea, o sa iti dai seama ca o sa te asculte cu atentie dupa 20 de min.
Pasul 4: A doua zi dupa cafeluta nu vori absolut imic pe faceook cu ea, doar fata in fata, abia in a treia zi o intrebi ce face.
Pasul 5: dupa ce va cunoasteti mai bine o intrebi diverse lucruri pana cand o sa va intelegeti bine, dupa ce va intelegeti bine o poti da putin in perversitate sa vezi ce gen de fata este ( in cazul meu 90% din fete sunt mai perverse decat ma asteptam 10% nu ma plac de aceea big grin )

Acum te intrebi cum adica sa o dau in pervesitate, crede-ma ca mintea unei femei duce la niste lucruri de care nici nu te-ai gandit vreodata.
Uite ce trebuie sa o intrebi... depinde de raspusul pe care ti-l da,
daca iti spune de exemplu c aseara a iesit cu prietenele fara sa stie parinti ii spui "ma faci sa ma gandesc la prosti" si ea o sa devina curioasa si o sa te intrebe cum adica iar pe tema asta ai a dezvolti subiectul ii spui ma faci sa ma gandesc cum ar fi fost daca neam intalni noaptea si eu as trece pe la tine... etc sper ca ti.am fost de folos.
Daca mai ai nevoie de ajutor trimite-mi un mesaj sunt expert big grin