| anonim_4396 a întrebat:

De ce atunci cand o fata sta cu mai multi baieti se zice ca e c*rva, iar un baiat cand sta cu mai multe fete e 'boss de boss' si toti prietenii lui il lauda si il invidiaza?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O cheie care deschide toate lacatele e cea mai buna, un lacat care e deschis de orice cheie e bun de nimic. Param pam.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

O sa folosesc cu grija aceasta replica
big grin

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Prima mea fapta buna pe anul asta. Sa vedem daca mai sunt si altele laughing.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mai fiule lasa ca vine mosu si pe la tine la anul
fii sigur

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nici o problema. Anul asta nu mai vine la nimeni pentru ca i-am dat o lopata in cap si l-am legat de semineu. Cine naiba se crede el sa imi aduca 10 ani la rand carbune? Ce naiba.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cand o sa vada mosu ce note la examen voi avea se va da cu capu de 10 ori de acel semineu

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Atat de rau o sa fie? laughing

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu au nici o nevoie barbatii de respectul tau. Sunt femei care trag ele de barbati si daca nu sunt satisfacute te fac prost pe fata sau iti devin chiar dusmani. Numai copiii cred ca barbatii agata femeile.

| anonim_4396 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Am spus undeva ca "numai " barbatii agata femeile tataita? Sau iti trebuie ochelari sa vezi mai bine ce citesti? Eu ma refeream stric la aia care sunt buni doar de agatat, la nimic altceva. Daca tu ai fost bun doar pe post de portofel asta nu e vina mea. Dar cum ai spus si tu "Sfaturile sunt altceva, fiecare am trecut prin experiente diferite in viata si ne raportam la ele". Eu ma bazez pe ceea ce am vazut eu si in jurul meu si tu pe ceea ce ai vazut tu la tine si in jurul tau. Incearca sa urmezi sfaturile pe care le dai, macar cateodata.

46 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Probabil din aceeasi cauza pentru care la arabi barbatul poate avea si 4 neveste, iar femeia doar unul. happy

| RAY a răspuns:

Omul prin natura sa e poligam acum ca societatea e cretina asta e alcteva

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pentru ca este in legea naturii ca masculul sa se imperecheze cu cat mai multe femele, e vorba de instinct. Majoritatea speciilor sociale au ca lider un mascul care se detaseaza de restul ca cel mai reusit exemplar iar familia e formata din femele si urmasii lui. Un mascul care atrage cat mai multe femele se dovedeste sanatos, puternic si cel mai indicat sa-si planteze samanta pentru urmasi cat mai vigurosi, tine de perpetuarea speciei. La specia umana femela este considerata curva atunci cand este iresponsabila pentru ca ea procreeaza. Dupa ce face un copil de nu stie nici ea al cui este de la care mascul cere drepturi de intretinere pe perioada sarcinii si sa creasca copilul?

| AdelaElena88 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu stiam ca omenii sunt animale, fara suparare, dar poate asa o fi in legea junglei. Traim in secolul 21 si suntem oameni. Fiecare are dreptul de a alege cum vrea sa isi traiasca viata. Nu te face cu nimic mai macho ca barbat daca "te imperechezi"( sa folosesc limbajul tau) cu cat mai multe "femele"". Probabil ca esti genul care nu considera femeia egala in drepturi cu el, ceea ce mi se pare chiar trist.

| FMC a răspuns (pentru AdelaElena88):

Din pacate, ce a spus Popescu_Eugen_1964 e cauza formarii societatii patriarhale in care femeia e pe locul doi. Societatea s-a format cand ne-am desprins de animale si legile junglei se oglindesc aici.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru AdelaElena88):

Traim in sec 21 numai unii, tu nu prea. Omul este asemanator dpdv genetic cu cimpanzeul 98%. Omul este mamifer si este un animal rational cap de lant trofic. Ceea ce inseamna ca nu suntem roboti, PC-uri sau alte caricaturi. Sau te pomenesti ca suntem niste dumnezei!? In decursul evolutiei creierul nu s-a transformat sau a crescut ca painea in cuptor ci a pastrat creierul primitiv. Cat despre femei las-o mai moale ca pe cwrve nu le violeaza nimeni ele o cauta. Despre drepturi vorbim cand vrei daca nu ai pretentia ca o ai mai mare ca mine. Aici era intrebarea despre cwrve, daca simti nevoia sa faci echipa cu ele si sa le aperi e problema ta.
https://ro.wikipedia.org/wiki/Animal_ra%C8%9Bional
https://www.wmm.ro/secrete-si-ciudatenii-ale-creierului-uman/

| AdelaElena88 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu am luat aparerea nimanui si nu am de cand sa fac echipa cu nicio ""curva" Daca tu ca om ai ramas la stadiul de creier de cimpanzeu, e problema ta. Nu pretind ca am nimic in plus fata de tine. daca citesti ce ai scris, tu de fapt pretinzi ca daca ai un madular pe care poti sa tii-l plimbi pe unde vrei, esti considerat un mascul alfa, pe cand daca o femela isi exprima sexualitatea cum o faci tu, gata, e imediat " o curva". Parerea mea este ca esti misogin. Nu iau apararea nimanui, daca ca om nu ai pretentii de la tine si faci sex cu cine apuci, e problema ta, atat ca femeie cat si ca barbat. Dar esti de-a dreptul un ipocrit misogin daca te crezi ca esti macho, cu cat ai mai multe in asternut, si iti permiti sa cataloghezi astfel o femeie, doar pentru ca procedeaza cum o faci tu si pentru ca e femeie.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru AdelaElena88):

Iubit-o, eu iubesc copiii, am mai mari ca tine. Am motive sa nu-mi doresc ma cert cu tine, scuza-ma daca te-am luat tare. Tu te-ai agitat putin gratis la inceput pentru ca ai spirit de echipa, dar nu era vorba de toata " rasa " femeilor aici ci de aspecte mai particulare. Eu am explicat cum functioneaza lucrurile dpdv biologic, nu am spus ca trebuie sa ne comportam ca atare si sa nu fim rationali. Despre misoginism vei intelege cu trecerea timpului ca nici un barbat nu s-a nascut misogin si nici atat nu a visat sau s-a straduit sa ajunga asa. Daca eu sunt sau nu nu are relevanta si nu poate nimeni face nici o dovada nici intr-un sens. Pot sa-ti spun ca eu cel mai mare respect il am pentru persoanele pe care nu le cunosc pentru ca nu mi-au daunat cu nimic. Hai, stergeti ochisorii si nu fii suparata, tu esti suparata ca incepi sa descoperi nedreptatile vietii nu pe mine. Am fost ca tine.

| Superior a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Asta e la animale...

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Superior):

Si tu ce crezi ca esti? o iau de la cap? Citeste ce s-a discutat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-i total real aici. Depinde de fata, de baietii cu care sta, de anturaj.
Daca e o fata naspa cu baieti naspa, iti dai seama singur de raspuns.
Depinde de multe optiuni si criterii, nu e mereu la fel. Si auzi, iti mai spun si o parere de baiat, daca o vad pe una ok, cu niste baieti e problema ei, iar daca nu ma baga in seama daca ii zic ce fata "deosebita" esti, inseamna ca nu ii pasa deloc de parerile celor din jur, si ca ea este incantata de alegere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa te astepti la amenintari cu moartea din partea lui Adela pentru ca mi-ai dat funda la acel raspuns laughing.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mi-a placut la nebunie raspunsul
big grin

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Pentru ca el e sexul tare iar fetele sexul slab. Pe scurt el e bormasina...

| Xelon a răspuns:

Pentru ca baietii sunt mai smecheri.

| anonim_4396 explică (pentru Xelon):

Un raspuns mai inteligent nu puteai da?
big grin

| Xelon a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuia sa te astepti la asa un raspuns din partea meahappy

| Drimmero a răspuns (pentru Xelon):

Cine zici ca ia titlul in Anglia,, tovarase?

| Xelon a răspuns (pentru Drimmero):

Frate si tu stii ca Chelsea ia titlul voi nu stiu daca terminati in primele 3

| Drimmero a răspuns (pentru Xelon):

De asta sper intr-o ultima instanta ca Spurs sa o bata pe Chelsea si uite cum ajungem noi la mana rivalilor ca de fiecare data...
Chelsea inca nu este campioana, daca pierde acum si noi batem, se face diferenta de 6 puncte, noi urcam pe 3 la 1 punct de locul 2 si totul se joaca,, mai este si returul si avem meciuri cu Chelsea, Pool, United, City, Spurs si etc/
Eu nu mai ca luam titlul, locul 2 sa-l luam, sa plece W0nger de la club si sa vina Simeone si asa maturam cu tot Premier League-ul!

| Xelon a răspuns (pentru Drimmero):

Voi sa nu va incurcati astazi, Chelsea ia titlul la pas fiindca este foarte pragmatica, Arsenal este foarte inconstanta.

| Drimmero a răspuns (pentru Xelon):

Traiasca Arsenalul....regina comeback-urilor! Arsenal We love we do!

| Viitorulapropiat a răspuns:

Pentru ca nu poti face un baiat "c*rva". laughing))

| anonim_4396 explică (pentru Viitorulapropiat):

Primesti premiu nobel pentru acest raspund de exceptie

| AdelaElena88 a răspuns:

Cei care numesc catalogheaza o femeie in acest fel, dar considera ca el ca barbat, daca are la activ mai multe domnite, e " boss de boss" e un mare ipocrit misogin. Parerea mea e ca se numeste la randul sau curvar, dar mna, desi suntem in secolul 21, unii inca nu au scapat de mentalitatea din secolul apus. Oamenii sunt liberi sa isi traiasca viata asa cum considera, daca il etichetzi si jignesti pe celalat, nu te face cu nimci mai bun decat el/ea.Fiecare om are principii. Daca consideri ca barbat/ femeie ca principiile tale nu corespund cu ale unei alte persoane, mai libertine, fara prea multe prejudecati, atunci da-i pace si mai cauta. Dar mna, unii oameni nu se simt bine pana nu arunca cu noroi in altii.

| Drimmero a răspuns (pentru AdelaElena88):

Depinde acum foarte multe ce intelegi tu prin 'omul e liber sa faca ce vrea',, niste unii care sunt mai musulmani din fire, percep libertatea prin aruncarea de dinamite si de bombe prin zone populate, altii prefera libertatea avand un pistol in buzunar si impuscand la gramada pe cine pofteste el, altul percepe libertatea prin a schingiui oameni/animale si etc.
Nu ar trebui sa fie femeia judecata pentru orice,, dar atunci femeia este a ta si ea zboara din floare in floare si tu ii esti fidel, ar cam trebui sa-ti pui semne de intrebare. Te salut

| AdelaElena88 a răspuns (pentru Drimmero):

Buna! Nu ma refeream la cazul de care ai spus tu. Cand spun libertate, ma refer la faptul ca fiecare are dreptul sa aleaga cu cine, cand si cu cati parteneri sa faca asta. Voiam sa subliniez ca, daca umblii din floare in floare, atat ca barbat cat si ca femeie este alegerea ta, si cel mai probabil nu ai pretentii de la tine. Si ca o femeie care face asta cu mai multi, nu e cu nimic mai prejos sau mai presus decat un barbat in aceeasi situatie.

| Drimmero a răspuns (pentru AdelaElena88):

Cand nu ai principii in viata si nu ai nimic batut in cuie, si nu vrei nimic altceva de la vreo relatie,, nu prea ai de ales si mai 'calci stramb',, ca doar nu te insori/mariti de la 16-17 ani. E corect si asta, viata trebuie traita, dar si principile trebuie sa inceapa sa se contureze. Eu am zis-o mai in spirit de gluma mai sus. Nu este cu nimic mai prejos femeia, dar nici mai presus. Cu toate ca nu cred in egalitatea oamenilor,, dar consider femeia un om egal cu barbatii. Noi fara femei nu putem trai si nici invers se pare

| AdelaElena88 a răspuns (pentru Drimmero):

De acord cu ce ai spus. Poate ca nu ma mărit la 16 17 ani, dar dacă sunt cu o persoana și simt ceva pentru altcineva, consider ca am tăria de caracter sa ii spun și sa rup relația, Nu sa îmi bat joc. Cu toate astea, nu sunt în măsură să judec greșelile oamenilor; eu însă as proceda după cum am spus.

| anonim_4396 explică (pentru AdelaElena88):

Ma bag si eu putin in seama cu o simpla intrebare. Din ce scrii tu mai sus vad ca spui doar de barbati ca sunt misogini ca fac femeia cu.rva ca se culca cu multi. Dar ce zici despre femeile care spun la fel despre femeia care se culca cu multi barbati? Sunt curios.

| AdelaElena88 a răspuns (pentru anonim_4396):

Femeile care fac astfel de afirmatii se cred superioare in fata acestor femei.( nu ma intelege gresit nu le iau apararea femeilor usoare, insa mi se pare de prost gust sa zic despre o femeie "Uite fata, stii cu cati s-a culcat asta? E o mare cu***" etc Discutiile de genul asta mi se par de toata jena, si denota de fapt cat de limitat si frustrat esti ca om daca stai tu sa te interesezi de viata intima a altora, si sa o discuti. Ar fi foarte frumos daca nu ne-ar mai interesa ce face X sau Y si daca ne-am vedea de treaba noastra, dar evident nu toata lumea priveste astfel lucrurile. Daca fac o femeie curva, nu schimb lucrurile cu absolut nimic, din contra, ma fac de cacao daca ma angrenez in astfel de discutii. Iar chestia cu lacatul si cheia...Cu cat o cheie deschide mai multe usi, in timp se uzeaza. De aia e bine sa ai mai multe randuri de chei, dar daca o iei asa, vorba ta nu are nicio relevanta, pentru ca nu suntem usi si chei, suntem oameni, ce pana mea.

| anonim_4396 explică (pentru AdelaElena88):

Referitor la ultimele tale randuri scrise laughing. Am pus acel "param pam" ca un fel de gluma sa inteleaga cineva ca fac misto dar cine sa isi dea seama, clar nu tu. Zilele trecute intreba cineva care e cel mai bun film de dragoste si am zis tot la misto ca 50 shades of grey si tot s-a gasit cineva sa imi dea eronat fara sa isi dea seama ca zic la misto. Nu gandeste nimeni inainte sa citeasca ceva.

Ps. Daca stai sa ne luam dupa logica ta, nici ce ai spus tu nu are releventa. Gasesti de prost gust ca cineva sa comenteze despre viata altuia, sa isi dea cu parerea. Dar si tu iti dai cu parerea fata de persoana care isi da cu parerea. Unde e logica? Nu raspunde pentru ca nu este.

| AdelaElena88 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bulshit, gasesc de prost gust discutiile de genul acela. Eu nu imi dau cu parerea despre ce iti dai tu cu parerea sau altii, ci iti gasesc contrargumente la ceea ce afirmi tu/ceilalti.

| anonim_4396 explică (pentru AdelaElena88):

Asa se zice mai nou? Contra argumente? Buna asta rolling on the floor. Serios. Oricum ar fi. Fata de alti cocalari, eu nu am respect pentru un barbat care se culca cu multe femei. Nu vad ce este de respectat. Daca arati bine sau ai bani, poti sa ai o gramada de femei. De respectat e sa vezi un barbat / o femeie care o duce bine in viata datorita muncii lor. Dar suntem in sec 21, nimanui nu ii mai pasa cum ai ajuns sa ai bani. Conteaza doar sa ai.

| Drimmero a răspuns (pentru AdelaElena88):

Tu esti fata ca lumea,, la locul tau, n-as avea ce sa-ti reprosez/

| sanea123456789101112 a răspuns:

De fapt la mine in clasa e altfel treaba.Este un baiat care mereu sta cu fetele, iar ceilalti ii zic fetita ca sta doar cu fetele.Tie daca iti place sa stai cu baietii stai indiferent de ce zic ceilalti.

| GeorgeAnswer a răspuns:

Pentru ca o fata oricât de urata ar fi dacă are buci și sani atrage băieții deci practic e ușor ca fiind fata sa ai bărbați iar având mai multi ești consemnata curva.

Băieților le este mai greu pana abordează o fata aia poate are arfe... poate se lasă greu, având mai multe femei decât prietenii lui etc înseamnă că are și vrăjeală, știi sa vorbească, are bani are ceva deci e "boss de boss " femeia e ca un lacat deci poate avea oricând bărbați dar invers mai greu.