| anonim_4396 a întrebat:

De ce cand afara e frumos avem energie mai multa?

Răspuns Câştigător
| bunica a răspuns:

Frumosu din todeauna a radiat energie.tot ce este posomorat este energie negativa.cand este soare este viata, iar cand este intuneric totul doarme.

5 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

FIINDCA SOARELE NE DA DIN ENERGIA LUI!

| RamonaMn a răspuns:

In cazul meu da pentru ca soarele imi inspira fericire sufleteasca si ma face sa am doar ganduri bune.

| alexam a răspuns:

E ca si cum ai baga degetele in priza! happy plus ca e ziua mai lunga, si vrei nu vrei, trebuie' sa ai mai multa energie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna. Intrebarea asta trebuia pusa la rubrica "stiinta si filozofie". Dar este bine si aici. Ai mai multa energie cand este frumos afara pentru ca se activeaza "hormonul fericirii". Apare acea excitatie generala a celulelor corpului uman, de aici si acea energie pe care o simti, care, din pacate, scade in momentul in care vine vremea urata. Este vorba si de cum gandesti; daca ai ganduri pozitive, ai si energie pozitiva si creativa, forta sa poti face multe intr-un timp scurt; daca ai ganduri negative, acestea iti "mananca" toata energia, de aceea persoana respectiva este mereu obosita si lipsita de orice voiciune. Acest lucru l-am constatat pe "pielea" mea. Gandeste pozitiv si ai sa vezi ca vei avea energie si atunci cand ploua sau ninge sau este innorat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Soarele ne incarca cu energie, mai ales pozitiva, si cu pofta de viata, ziua acum e mai lunga si luminata, pomii infrunzesc, florile infloresc, si noi ne trezim la viata o data cu ele happy
Ce poeta am fost laughing