| HanszmR a întrebat:

Ce ati incercat in afara de cafea si v-a dat energie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Spirulina sau limonada cu ghimbir

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ceai cu zahăr, ciocolată, glucoză.

| anonimg a răspuns:

Cafeaua nu are în ea energie, nu are putere calorică, nu are calorii. Singura "putere" a cafelei este ca să scoată calciul și magneziul din oase, și acest lucru este rău. Pentru că organismul depozitează calciul și magneziul în oase, atât pentru bătrânețe -pentru că atunci organismul nu mai poate asimila vitamine și minerale-, dar și pentru zilele în care noi nu consumăm alimente care să conțină calciu și magneziu.
De aceea noi nu trebuie să consumăm cafea niciodată. Pentru ca să avem energie trebuie doar să mâncăm mâncare, și să ne odihnim.
Dacă noi scoatem calciul și magneziul din oase, vom avea probleme cu oasele. Se poate ajunge la osteoporoză; oasele devin fragile și la bătrânețe se fracturează ușor; li se scade densitatea, iar acest lucru duce la scăderea în înălțime când odată cu înaintarea în vârstă.

| HanszmR explică (pentru anonimg):

Stiiam ca daca faci exces de cafea elimini calciul din organism. Nu ar fi mai ok sa bei decat o ceasca pe zi? Si de unde ai informatia mai exact?

| anonimg a răspuns (pentru HanszmR):

Informația am primit-o din mai multe surse; cadre medicale. Și am făcut niște cursuri de vector de sănătate.

| Iote a răspuns:

Un dus rece.

| CleanHeart a răspuns:

Un pahar de lapte sau un cappuccino.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un unchi al meu folosește ceaiul de urzică...și spune că ar fi foarte bun pentru asta.

Cred că merge și ciocolata. laughing Sau un măr mai bine.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa dorm suficient.

| marinaru777 a răspuns:

Apa calda cu lamaie

| Catalin77945 a răspuns:

Energizante

| Cksihja a răspuns:

Apă rece.