| Awesom a întrebat:

De ce exista feminismul si misandria? Fetelor nu va ajung drepturile pe care le aveti deja? Vreti superioritate? Ce vreti? Daca am gresit categoria mutati intrebarea la categoria potrivita domnilor moderatori.Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

S-au saturat sa fie tutute si vor si ele sa ne tuta nitel pe noi,adica sa aiba avantaj in orice,c-asa-i in tenis, iar apoi sa arunce inc-o perdea de fum cu misoginismul, sa mai ciupeasca niste drepturi, de fapt, privilegii nemeritate.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asta din cauza barbatiilor care le-au tras multa teapa isi pierd baza in noi si ne urasc, eu le dau dreptate deoarece si eu am partea mea misogina fata de cele care isi fac de cap.

| Paulla a răspuns:

Din acelaşi motiv pentru care există şi misoginismul, prostie.

| aryana1991 a răspuns:

Eu nu am nimic cu nimeni si nu stiu de ce esti atat de suparat pe femei dar mie personal nu imi trebuie mai multe drepturi vreau si am vrut mereu egalitate iar barbati se cred mereu superiori pentru ca asa se considera de veacuri.Nimic mai eronat! Ce poate face o femeie poate face si un barbat si vice-versa.Iar intr-o lume in care exista idea preconceputa ca barbatul este superior noi nu putem face mai mult decat sa incercam sa reusim, sa demonstram ca suntem egali si in drepturi si in obligati.

| foxsilver a răspuns:

Atat intrebarea cat si raspunsurile, reprezinta o dovada cat se poate de graitoare, ca orgoliul anuleaza cu desavarsire notiunea de respect, notiunea de iubire, de autocunoastere, si de intelegere intre femei si barbati.Tot ele(intrebarea si raspunsurile), imi intaresc convingerea ca educatia si cultura nu reprezinta altceva decat o cantitate de informatii nesedimentate, nedigerate, si netraduse in fapte, dar de care se face mare caz, atunci cand apare ocazia sa se scoata pe gura ceea ce in mod normal ar trebui sa se scoata pe"partea dorsala".

| Cleopa a răspuns:

Nu vrem superioritate, vrem egalitate! si cine a spus ca nu ne ajung drepturile? bineinteles ca ne ajung, ceea ce ne dorim e ca barbatii sa afle de ele!

| Theman234 a răspuns:

Misandria este un concept complex pe care o persoana ca tine il va intelege greu(fapt ce se deduce prin exprimarea ta mor laughing) ). Misnadria, ca "rasismul invers" sau "heterofobie" sau orice alte lucruri inventate nu au cum sa existe in aceasta societate deoarece exista stadiul de opresor-opresat. Opresatul nu are cum sa il opreseze pe opresorlaughing. Daca cineva de culoare de exemplu face o gluma fata de persoanele albe, aceasta nu are nici o cunostinta reala deoarece persoanele albe nu pot fi opresate.La fel se intampla si in cazul misandriei, nu cunosc si nu exista prea multe, dar cele care Exista sunt gen victime ale unor traume si au o lipsa de incredere/evita barbatii.Sunt foarte putine in adevaratul sens al cuvantului, tu te referi la feminste. Daca nu poti sa recunosti dezavantajele unei persoane de gen feminin, atunci nu stiu ce raspuns ti-as putea da. Feministele sunt femei ce isi cer drepturile pe care nu le au, precum orice alta minoritate dezavantajata in societate. Daca tu nu cunosti definitia respectului si a intelegerii, ci doar pe cea a ignorantei atunci te rog sa nu te avanti in concepte pe care nu intelegi si care nu exista si sa ramai la stadiul de molusca(poate e o exagerare)Da si tu un search pe Google.com,mai informeaza-te, e un subiect destul de vast. Oricum, probabil nu vei citi tot.
O seara frumoasa!

| EUandTU a răspuns:

De ce esti atit de suparat?