| NicolaeAnton26 a întrebat:

De ce în general sunt mult mai mulți băieți singuri decât fete singure?

52 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru ca pentru fete este o cerere mult mai mare si cum majoritatea baietilor nu atrage sexul opus decat o minoritate apar diferente, 80% din baieti nu atrag fetele, pe ele le atrage restul, astfel ca baieti concureaza intre ei, plus ca fetele sunt invatate sa astepe fatul frumos

| NicolaeAnton26 explică (pentru RAY):

Okay, dar tot nu are logică.
Chiar dacă sunt mai mulți băieți ca fete, nu sunt cu foarte mult mai mulți, n-ar trebui ca numerele să fie asemănătoare?
Același număr de băieți și fete singure?

| sayWhaaat a răspuns:

Ai mai intrebat asta si saptamana trecuta.

Pentru ca fetele introvertite au acces mult mai usor la baieti decat au baietii introvertiti la fete, e simplu.

Fetele sunt cautate incontinuu de labari insetati, ca baiat nu te cauta nici dreacu.

| RAY a răspuns (pentru NicolaeAnton26):

Pai fetele nu sunt atat de disperate ca baieti sa aiba o iubita, ti-am explicat faptul ca majoritatea nu atrag sexul opus, ar fi bine sa fie aia 20% cu toate fetele,ar fi hareme,bateilor nu le-ar conveni asta,plus diferenta de maturizare,baieti sunt prosti,imaturi,inculti,neseriosi, mincinosi, disperati, eu asta vad la generatia voastra, fetele sunt mult mai culte, inteligente asa ca cauta ceva mai in varsta

| RAY a răspuns (pentru sayWhaaat):

Corect

| Mogiojojo a răspuns:

Bai frate iti spun eu: exista mai multe femei decat barbati (nu e mare diferenta). Ei bine o femeie daca nu e interesata de tine iti spune ca e luata. Asta e toata filozofia. Ele asteapta pe Fat-Frumos cu bani multi. Fete serioase exista, trebuie doar sa le cautiwinking Nu am ce sa-ti fac daca te uiti la panarame.

| iKaiju a răspuns:

Well,eu sunt singur, si foarte trist.

| GabiDumitrescu a răspuns:

E doar aparenta. Fetele alea singure ies mai putin din casa decat baietii, simplu. happy

| Alexandrionelu a răspuns:

Pai:
-25 % dintre fete sunt plecate la produs, de aia nu le vezi.
-25% au deja familie, copii, job, etc. Nu le prea vezi pentru ca niciodată nu au timp.
-25% sunt atât de nasoale încât creierul tău refuza efectiv sa le vadă. Te poți ciocnii cu ele pe strada și tot nu vezi de ce te-ai lovit.
Rămân 25% fete acceptabile, pe care sa va bateți. Concurența este de 4 pe un loc, asa ca nu e mare mirarea ca majoritatea se vor curtate, răsfățate, idolatrizate, tratate ca pe niște dive, etc. Iar dacă nu vrei sa faci asta și orice altceva îți va cere, sau nu poți sa ii îndeplinești toate dorințele, din motive financiare, atunci pornhub-ul îți va fi alături de la tinerețe pân' la bătrânețe. pân' la bătrânețe.

| darrio2007 a răspuns:

Baietii sunt mai timizi. Fetele mai dornice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca băieții și-o mai trag și între ei.

| Holiday a răspuns:

Pentru ca mai multe fete/femei au acelasi baiat/barbat. E simplu si evident.

| NicolaeAnton26 explică (pentru Holiday):

Chiar crezi? mă îndoiesc.

| ChrisRo a răspuns:

E vorba de dinamica socio-sexuala; daca o femeie striga in gura mare, "vreau sex", se va face coada la ea. In schimb, daca un barbat striga acelasi lucru, risca sa il ia politia.

| ChrisRo a răspuns (pentru NicolaeAnton26):

Nu. Pentru ca o tipa daca nu si-a gasit ceea ce isi doreste, prefera sa si-o traga pe furis cu un barbat deja cuplat, decat sa se combine cu ceva naspa.

| ChrisRo a răspuns (pentru Mogiojojo):

De fapt, conform institutului national de statistica, se nasc 106 baieti la 100 de fete. Pe fiecare segment de varsta, 14-19 ani, 20-25 de ani, in sfarsit, 35-40 de ani, baietii sunt cu 34 de mii mai multi decat fetele. Matematic, oricand, pe toate aceste segmente de varsta vor sta pe bara 34 de mii de masculi. Per total sunt mai multe femei, cam 51% femei si 49% barbati, insa ala 2% femei in plus, il reprezinta babele trecute bine de 60 de ani, intrucat femeile traiesc mai mult decat barbatii. Avand in vedere ca majoritatea barbatilor romani nu au bani si totusi sunt cuplati cu cineva, rezulta ca majoritatea fetelor si femeilor nu il asteapta pe fat frumos si nici nu sunt materialiste. Chestie de logica simpla. happy

| ChrisRo a răspuns (pentru iKaiju):

Si cam care crezi ca ar fi cauza pentru care esti singur? happy

| iKaiju a răspuns (pentru ChrisRo):

Ca sunt urat?

| ChrisRo a răspuns (pentru iKaiju):

Pai cum ai ajuns la concluzia ca esti refuzat pentru ca esti urat? Stii, refuzuri iti poti lua in principal.din doua mari motive; fie pentru ca esti mai naspet decat majoritatea baietilor, adica decat media, fie pentru ca ai niste probleme psiho-emotionale, care te demasculinizeaza grav, cum ar fi anxietate, depresie.

| NicolaeAnton26 explică (pentru ChrisRo):

Ai perfectă dreptate în ceea ce privește numărul de băieți mai mare decât cel de fete.
Dar te întreb... atunci, ce-ar trebui noi ăia 34.000 de bărbați în plus să facem? având în vedere că statistic vorbind nu putem avea o relație?

| TygaN a răspuns (pentru ChrisRo):

Bravo!

Statistic vorbind sunt 4 femei la 1 bărbat, deci nu ți fa griji de la a... laughing

E simplu bro ai nevoie de niște cărți de seducție. Câteva beri 1 sau 2 prieteni și niște prezervative.

| Emma30555 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Eu nu cred ca 25 % din fete sunt la produs, f urat gandesti despre fete. Nu cred ca sunt mai multi baieti singuri decat fete, asta e o parere subiectiva. Fiecare in parte considera despre celalat sex la fel. Eu am vazut pe la petreceri mai multe fete singure decat baieti de exemplu. Realitatea e ca sunt fete mai inabordabile nu ca ar fi urate, iar baietii au probleme cu comportamentul de regula

| iKaiju a răspuns (pentru ChrisRo):

Probabil le am pe amândouă, daca o fata de care imi plăcea intreaba daca imi place de ea i zic ca nu, si niciodata nu pot spune unei fete simplu ca imi place de ea, si de obicei sunt foarte tacut si stau toată ziua singur.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Emma30555):

Deci tu susții ca nu exista fete urate ci doar inaccesibile, în timp ce de băieți urâți presupun ca e plina lumea, pentru ca n-ai zis ca nu exista "persoane" urate ci doar ca nu exista fete urate.
Si mai susții ca de regulă băieții au o problema cu comportamentul, iar despre fete nici nu poate fi vorba. De regula înseamnă marea majoritate.
Deci tu vezi toate fetele frumoase și cu un comportament impecabil și marea majoritate a băieților urâți și cu probleme de comportament. Și tot pe mine ma consideri ca am o problema cu sexul opus. Ești fantastica!
Iar legat de prostituție, îți recomand să mergi odată în spatele gării de Nord din Bruxelles. Este acolo o strada lunga de peste 1.5 km cu vitrina lângă vitrina, unde conarionalele noastre domina piața în proporție de peste 80%. Dacă ai vedea cum suna manelele din toate vitrinele, câte anunțuri de "angajare" sunt scrise direct în română, te-ai convinge ca procentul de 25% nu este chiar atât de exagerat. Situații similare poți vedea și în Red light District in Amsterdam, in marile orașe ale Germaniei, precum și în toate tarile în care prostituția este legala sau nu. Bineînțeles poți sa ignori ceea ce vezi și sa trăiești în continuare în iluziile feministe în care te balacesti cu atâta satisfacție.
Si încă ceva: sunt foarte curios de voi, feministele ce veți face dacă într-o zi veți avea un copil de sex masculin? Tot un porc urat și cu probleme de comportament îl veți considera? Sau îl veți pensa, epila și îmbraca in haine strâmte de mic, pentru ca să arate că o fetita? Întrebarea este pur ipotetica, pentru ca sunt șanse mici sa concepi vreodată un copil, cu un exemplar urat și prost crescut, asa cum ne consideri tu pe noi, băieții.

| NicolaeAnton26 explică (pentru Emma30555):

Aberezi! sunt cu mult mai mulți băieți singuri în România decât fete!

| asperger3 a răspuns:

Ar mai PUTEA fi un factor si Autismul/Sindromul Asperger.

Răspuns utilizator avertizat
| ChrisRo a răspuns (pentru TygaN):

Statistic vorbind? Ia arata statisticile alea despre care vorbesti tu.
Cartile alea de seductie cine le-a scris? Ce anume ii califica pe autori sa dea sfaturi? rolling on the floor

| ChrisRo a răspuns (pentru NicolaeAnton26):

Pai depinde. Daca pe o scara de la 1 la 10 ai valoarea sexuala sa zicem de 6, esti in carti. Valoarea sexuala reprezinta nivelul tau de atractivitate fizica. Acuma, na, atractivitatea ta poate sa tinda mult spre 0 daca ai vreo boala din asta psihica, gen anxietate, depresie, probleme din spectrul autismului etc.

| Celcestietot a răspuns:

Majoritatea persoanelor de sex masculin se baga pe fete doar pentru ca vor s.ex, sa fim seriosi. Poti sa fi muma padurii si tot complimente o sa primesti de la barbati...