| NicolaeAnton26 a întrebat:

De ce în general sunt mult mai mulți băieți singuri decât fete singure?

52 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt ca ele sant vanate constant si au de ales iar noi santem lasati la margine de drum. Barbatii nu sant buni de nimic asa santem vazuti in societate. Dar daca nu eram noi ele nu aveau toate facilitatiile necesare pentru a trai bine in viata

| darrio2007 a răspuns:

Baietii sunt mai timizi. Fetele mai dornice.

| RAY a răspuns:

Pentru ca pentru fete este o cerere mult mai mare si cum majoritatea baietilor nu atrage sexul opus decat o minoritate apar diferente, 80% din baieti nu atrag fetele, pe ele le atrage restul, astfel ca baieti concureaza intre ei, plus ca fetele sunt invatate sa astepe fatul frumos

| NicolaeAnton26 explică (pentru RAY):

Okay, dar tot nu are logică.
Chiar dacă sunt mai mulți băieți ca fete, nu sunt cu foarte mult mai mulți, n-ar trebui ca numerele să fie asemănătoare?
Același număr de băieți și fete singure?

| RAY a răspuns (pentru NicolaeAnton26):

Pai fetele nu sunt atat de disperate ca baieti sa aiba o iubita, ti-am explicat faptul ca majoritatea nu atrag sexul opus, ar fi bine sa fie aia 20% cu toate fetele,ar fi hareme,bateilor nu le-ar conveni asta,plus diferenta de maturizare,baieti sunt prosti,imaturi,inculti,neseriosi, mincinosi, disperati, eu asta vad la generatia voastra, fetele sunt mult mai culte, inteligente asa ca cauta ceva mai in varsta

| ChrisRo a răspuns (pentru NicolaeAnton26):

Nu. Pentru ca o tipa daca nu si-a gasit ceea ce isi doreste, prefera sa si-o traga pe furis cu un barbat deja cuplat, decat sa se combine cu ceva naspa.

| GabiDumitrescu a răspuns:

E doar aparenta. Fetele alea singure ies mai putin din casa decat baietii, simplu. happy

| Celcestietot a răspuns:

Majoritatea persoanelor de sex masculin se baga pe fete doar pentru ca vor s.ex, sa fim seriosi. Poti sa fi muma padurii si tot complimente o sa primesti de la barbati...

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu poti primi compliemente daca esti muma padurii, e absurd, primesti daca arati atractiv, dar e corect ca 80 % arata cat de cat, de aia primesc complimente, alealalte stau pe bara. Stiu eu una care cand ziceam la unii de ea ziceau "tu iti bati joc de mine?", cand le-am dat poza.

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

Dar oricum, cred că nu există femeie care sa nu fi fost băgată în seamă de bărbați, fie că le place de ea, fie că vor altceva și vorbesc din propriile experiențe cu diferiți oameni.

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

Pai daca nu ii place de ea de ce sa o bage in seama?! Ca nu vad sensul. Baga pe alta mai misto ca au de ales. Si pana la urma de ce doar barbatu trebuie sa fie varf, si ele nu?! Ceva nu este in ordine. Ca sa iasa copii de calitate trebuie amandoi sa fie ca lumea, altfel ce facem?

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

,,Pai daca nu ii place de ea de ce sa o bage in seama?!'' -> doar pentru o noapte, pentru s.ex (in cele mai multe dintre cazuri).

Sunt si femeile varf happy.

,, Ca sa iasa copii de calitate trebuie amandoi sa fie ca lumea, altfel ce facem?'' -> asa este big grin.

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

Pai vezi? Celalalt user care a pus problema cu astea nu a zis niciodata ca trebuie sa fie si femeia la fel de varf ca sa iasa copii de calitate, nu doar barbatul, si de aia ies barbati neatractivi, tocmai din cauza asta, mai ales ca baietii seamana cu mamele 95 % din ei fizic la figura. Deci 50 % sunt sanse sa fie nasol, si sa nu ma ia ca poate ia gene de la bunici ca si aia la fel, daca pana la al n-lea neam erau si femeia si barbatu ok, nu mai avea ce gene nasoale sa ia. Plus ca e ilogic, un barbat aratos nu are de ce sa ia una naspa nici pentru sex, pentru ca poate alege una de aceiasi nota, doar aia mai iesiti din garantie se duc cu din astea. Asa ca pana la urma frumosii cu frumosii de fapt.

Pai eu care nu am deloc nota mare si am refuzat sa fac relatie cu 2-3 asa si asa, damite unu aratos? Ptr sex care mi-a facut nu doream sa stau cu ea ca nu ma atragea fizic. Una nu imi facuse sex ca ma luase de pe matrimoniale.ro, am intrat pe FB si am evitat-o diplomat! Cica i-a placut cum arat, de aia mi-a scris, ca am intrebat, dar aia e. Deci nu e asa simplu cum zic unii, nu toti barbatii sunt de bogda proste sa accepte sa li se arunce un os, pentru ca nu vor fi fericiti cu cineva de care nu-s atrasi. Plus ca nici femeile nu ii respecta daca nu se respecta ei pe ei. Si in razboaie niciodata dusmanul nu apreciaza un oponent slab, care nu lupta cu vitejie sa-si pastreze principiile si standardele, ii desconsidera, si care accepta orice propunere mizera. Asa ca un oponent care se respecta lupta pana moare dar nu cedeaza. In relatii nu sta cu cineva care nu atrage, prefera mai bine fara caci va fi mai nefericit cu cineva care nu atrage, pentru ca stim ca iubire fara atractie nu exista.
De ex femeile se cam respecta, prefera sa se rezolve singure decat sa stea cu unu pe care nu-l plac, unele din ele cel putin. Multe sunt nefericite ca nu au parteneri sa le atraga, si la o anumita varsta sunt singure.

Plus ca nu stiu de ce sunt mai multi baieti de cat fete, se aude ca sunt 50-50 de fapt, dar nu stiu exact.

Uite o faza, in natura masculu trebuie sa fie alfa, dar din 10 femele daca nu-s toate alfa? Ce iese? Ala le sexeaza fara sa afle care e ca lumea genetic sau nu. Ar trebui sa aleaga tot o sau mai multe femele alfa. Ca si la ele una e mai rezistenta, mai sanatoasa, alta nu. Ceva nu e in regula.

| Holiday a răspuns:

Pentru ca mai multe fete/femei au acelasi baiat/barbat. E simplu si evident.

| NicolaeAnton26 explică (pentru Holiday):

Chiar crezi? mă îndoiesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca băieții și-o mai trag și între ei.

| Alexandrionelu a răspuns:

Pai:
-25 % dintre fete sunt plecate la produs, de aia nu le vezi.
-25% au deja familie, copii, job, etc. Nu le prea vezi pentru ca niciodată nu au timp.
-25% sunt atât de nasoale încât creierul tău refuza efectiv sa le vadă. Te poți ciocnii cu ele pe strada și tot nu vezi de ce te-ai lovit.
Rămân 25% fete acceptabile, pe care sa va bateți. Concurența este de 4 pe un loc, asa ca nu e mare mirarea ca majoritatea se vor curtate, răsfățate, idolatrizate, tratate ca pe niște dive, etc. Iar dacă nu vrei sa faci asta și orice altceva îți va cere, sau nu poți sa ii îndeplinești toate dorințele, din motive financiare, atunci pornhub-ul îți va fi alături de la tinerețe pân' la bătrânețe. pân' la bătrânețe.

| Emma30555 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Eu nu cred ca 25 % din fete sunt la produs, f urat gandesti despre fete. Nu cred ca sunt mai multi baieti singuri decat fete, asta e o parere subiectiva. Fiecare in parte considera despre celalat sex la fel. Eu am vazut pe la petreceri mai multe fete singure decat baieti de exemplu. Realitatea e ca sunt fete mai inabordabile nu ca ar fi urate, iar baietii au probleme cu comportamentul de regula

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Emma30555):

Deci tu susții ca nu exista fete urate ci doar inaccesibile, în timp ce de băieți urâți presupun ca e plina lumea, pentru ca n-ai zis ca nu exista "persoane" urate ci doar ca nu exista fete urate.
Si mai susții ca de regulă băieții au o problema cu comportamentul, iar despre fete nici nu poate fi vorba. De regula înseamnă marea majoritate.
Deci tu vezi toate fetele frumoase și cu un comportament impecabil și marea majoritate a băieților urâți și cu probleme de comportament. Și tot pe mine ma consideri ca am o problema cu sexul opus. Ești fantastica!
Iar legat de prostituție, îți recomand să mergi odată în spatele gării de Nord din Bruxelles. Este acolo o strada lunga de peste 1.5 km cu vitrina lângă vitrina, unde conarionalele noastre domina piața în proporție de peste 80%. Dacă ai vedea cum suna manelele din toate vitrinele, câte anunțuri de "angajare" sunt scrise direct în română, te-ai convinge ca procentul de 25% nu este chiar atât de exagerat. Situații similare poți vedea și în Red light District in Amsterdam, in marile orașe ale Germaniei, precum și în toate tarile în care prostituția este legala sau nu. Bineînțeles poți sa ignori ceea ce vezi și sa trăiești în continuare în iluziile feministe în care te balacesti cu atâta satisfacție.
Si încă ceva: sunt foarte curios de voi, feministele ce veți face dacă într-o zi veți avea un copil de sex masculin? Tot un porc urat și cu probleme de comportament îl veți considera? Sau îl veți pensa, epila și îmbraca in haine strâmte de mic, pentru ca să arate că o fetita? Întrebarea este pur ipotetica, pentru ca sunt șanse mici sa concepi vreodată un copil, cu un exemplar urat și prost crescut, asa cum ne consideri tu pe noi, băieții.

| NicolaeAnton26 explică (pentru Emma30555):

Aberezi! sunt cu mult mai mulți băieți singuri în România decât fete!

| Emma30555 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Ai luat din context ce ai vrut. Eu nu sunt feminista, multi bărbați pe care ii cunosc eu sunt buni, eu am zis ca multe femei sunt singure și fiindcă sunt inabordabile, bărbații de obicei fac primul pas de aceea e important comportamentul

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Emma30555):

Nu, nu am luat din context, ci am comentat ultima fraza din răspunsul tau: "Realitatea e ca sunt fete mai inabordabile nu ca ar fi urate, iar baietii au probleme cu comportamentul de regula"
Dacă nici fraza pe care eu am citat-o din răspunsul tău nu te face feminista, atunci înseamnă că nu ai deloc capacitatea de a te autoanaliza.

| Emma30555 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Eu am vrut sa zic ca sunt și fete drăguțe care nu au prieten fiindcă băieții nu se dau la ele fiindcă par sau sunt inabordabile, eu am spus un motiv pentru care se întâmplă asta. Iar la băieți am spus alt motiv, băieții poate sunt drăguți fizic sau cu alți oameni se comporta cum trebuie dar cu fetele nu prea. Eu am găsit unele motive pentru care unii băieți și unele fete nu și găsesc prieten. Deci în concluzie nu am fost feminista și nu am vrut sa zic ceva nașpa de băieți și ceva bun de fete, am zis după părerea mea unele din cele mai întâlnite motive pentru care se ajunge în situația asta. Contează mult sa te faci plăcut și sa fi sociabil atât pentru fete cât și pentru băieți. Nu e o calitate sa fii inabordabila

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Emma30555):

Of, mama lor de băieți! Acum ei sunt de vină și pentru ca fetele sunt sau par inabordabile. Dar de ce trebuie neapărat băiatul "sa se dea" la fata? Doar suntem egali, nu? Vezi tu, egalitatea asta dintre sexe pe care o propovăduiti nu este un bufet suedez din care sa va luați doar ceea ce va convine.
Si mai spui că "unii băieți se comporta cu trebuie cu alți oameni, dar cu fetele nu prea" adică fetele nu sunt oameni? Eu cred ca oameni suntem toți, indiferent de sex.
Si personal, pe mine nu ma deranjează dacă o fata încearcă sa facă primul pas, nici nu o consider "o prada ușoară" eu pot accepta că pur și simplu poate i-am plăcut fetei, de fapt asa a și început prima mea relație și nu vad nimic rău în asta.

| Emma30555 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Uite care e treaba, eu nu discut contradictoriu doar de dragul de a discuta. Nu știu de ce fetele nu se dau la băieți, poate asa au fost educate, poate nu au nevoie sa o facă. Mai sunt si fete care o fac în ziua de azi, mie personal mi se pare un pic penibil Când spun de comportamentul cu fete ma refer la un anumit tip de comportament care sa atragă fetele nu ca nu ar fi și ele oameni dar una e sa socializezi cu oameni care nu au treaba cu atracția și amorul și alta e felul de a te comporta și vorbi cu o fata care îți place. Nu sunt băieții devina ca ele sunt inabordabile cum nici ele nu sunt devina dacă ei sunt timizi. Eu am dat doar niște motive ce e asa greu de înțeles?

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Emma30555):

Inteleg ce vrei sa spui prin "anumit tip de comportament", dar te rog sa nu ne bagi pe toți în aceeași oala. Dacă specificați de la început ca te referi la un anumit tip de băieți, chiar îți dădeam dreptate. Doar ca tu te-ai referit la toți. Eu am împărțit fetele în 4 categorii, deși în realitate fiecare persoana este unica și are o combinație de calități și defecte pe care nu le vei mai întâlnii astfel dozate la nici o alta persoană. O seara faina!

| Emma30555 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Eu am vrut sa ma axez pe anumite motive la modul general. Tu ce motive crezi ca sunt la fetele care sunt dragute si totusi sunt sigure?

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Emma30555):

Multiple motive. Și totul pornește din copilărie, unde fetele sunt încurajate sa viseze la o perfecțiune pe care nu o vor atinge niciodată. Părinții romani își răsfață exagerat de mult copiii, în comparație cu civilizațiile vestice. Astfel de mic copilul va crede ca atunci când va fi mare va merita totul, pentru ca este prințesa sau printisorul mamei și al tatălui. Doar ca la un moment dat drumurile se despart, băieții vor încerca să fie sau măcar sa para cei mai tari, puternici, atotștiutori, etc. Iar fetele vor încerca să găsească printul perfect venind pe un cal alb, care le va oferii nunta perfecta și o viata perfecta. De aici în continuare ma voi referi doar la fete. De obicei prima relație se termina dezamăgitor, lăsând un gust amar în sufletul tinerei fete, insuficient de coapta pentru a putea suporta o asemenea discrepanta între ceea ce a visat ea pana la pubertate și ceea ce a trăit în prima ei relație. De aici unele fete se avanta imediat în a doua și a treia relație, fără sa se mai autoevalueze, mergând pe principiul "cui pe cui se scoate" Aceste fete vor ajunge rău fără a își da seama unde au greșit. Alte fete se închid in ele, ca un mecanism de auto protecție pentru a nu mai suferii și de aceea devin inaccesibile, însingurare, triste, pana când ajung la un nivel maxim de hormoni și cad efectiv în bratele primului băiat cu tupeu, iar apoi suferă din nou și se adâncesc mai tare în starea de refuz total.
In loc sa analizeze foarte bine persoanele cu care întra în contact și sa încerce sa cunoască mai bine doar persoanele compatibile, multe fete cedează în fata celor care le fac curte mai insistent și surpriză : tot ele vor avea de suferit.
Nu știu dacă m-am făcut înțeles. Sintetizez:
In primul rand sunt de vina părinții care își răsfață excesiv copiii.
In al doilea este societatea care accepta și chiar încurajează relațiile la vârste extrem de fragede.
Si în al treilea rand suntem noi, fiecare în parte, atunci când alegem "calea ușoară", care de obicei se dovedește a fi cea mai dificila pana la urma. Adică noi suntem de vina pentru ca nu analizam suficient o persoană înainte de a ii oferi încrederea și dragostea noastră.
De fapt multe din aceste probleme sunt comune ambelor sexe, doar ca băieții se manifesta altfel atunci când ii doare sufletul, pentru că. testosteron.
Probabil pare greu de crezut pentru o fata ca uneori noi băieții reușim sa ne ascundem durerea din suflet după niște vorbe ca :"ma doare-n p..." Și totuși se întâmplă atât de des.

| Mogiojojo a răspuns:

Bai frate iti spun eu: exista mai multe femei decat barbati (nu e mare diferenta). Ei bine o femeie daca nu e interesata de tine iti spune ca e luata. Asta e toata filozofia. Ele asteapta pe Fat-Frumos cu bani multi. Fete serioase exista, trebuie doar sa le cautiwinking Nu am ce sa-ti fac daca te uiti la panarame.

| ChrisRo a răspuns (pentru Mogiojojo):

De fapt, conform institutului national de statistica, se nasc 106 baieti la 100 de fete. Pe fiecare segment de varsta, 14-19 ani, 20-25 de ani, in sfarsit, 35-40 de ani, baietii sunt cu 34 de mii mai multi decat fetele. Matematic, oricand, pe toate aceste segmente de varsta vor sta pe bara 34 de mii de masculi. Per total sunt mai multe femei, cam 51% femei si 49% barbati, insa ala 2% femei in plus, il reprezinta babele trecute bine de 60 de ani, intrucat femeile traiesc mai mult decat barbatii. Avand in vedere ca majoritatea barbatilor romani nu au bani si totusi sunt cuplati cu cineva, rezulta ca majoritatea fetelor si femeilor nu il asteapta pe fat frumos si nici nu sunt materialiste. Chestie de logica simpla. happy

| NicolaeAnton26 explică (pentru ChrisRo):

Ai perfectă dreptate în ceea ce privește numărul de băieți mai mare decât cel de fete.
Dar te întreb... atunci, ce-ar trebui noi ăia 34.000 de bărbați în plus să facem? având în vedere că statistic vorbind nu putem avea o relație?

| TygaN a răspuns (pentru ChrisRo):

Bravo!

Statistic vorbind sunt 4 femei la 1 bărbat, deci nu ți fa griji de la a... laughing

E simplu bro ai nevoie de niște cărți de seducție. Câteva beri 1 sau 2 prieteni și niște prezervative.

| ChrisRo a răspuns (pentru TygaN):

Statistic vorbind? Ia arata statisticile alea despre care vorbesti tu.
Cartile alea de seductie cine le-a scris? Ce anume ii califica pe autori sa dea sfaturi? rolling on the floor

| ChrisRo a răspuns (pentru NicolaeAnton26):

Pai depinde. Daca pe o scara de la 1 la 10 ai valoarea sexuala sa zicem de 6, esti in carti. Valoarea sexuala reprezinta nivelul tau de atractivitate fizica. Acuma, na, atractivitatea ta poate sa tinda mult spre 0 daca ai vreo boala din asta psihica, gen anxietate, depresie, probleme din spectrul autismului etc.

| sayWhaaat a răspuns:

Ai mai intrebat asta si saptamana trecuta.

Pentru ca fetele introvertite au acces mult mai usor la baieti decat au baietii introvertiti la fete, e simplu.

Fetele sunt cautate incontinuu de labari insetati, ca baiat nu te cauta nici dreacu.

| RAY a răspuns (pentru sayWhaaat):

Corect

Răspuns utilizator avertizat
| sayWhaaat a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Nu exista corect sau gresit aici, ca nu e matematica, fiecare are parerea lui. Eu vorbesc din experiente de prima si a doua mana, dar bineinteles ca nu detin adevarul absolut.

| Mosotti a răspuns (pentru sayWhaaat):

Cum sa nu te caute nici dracu? Daca arata omu bine, e cautat de nu se poate si de fete, poti zice ca, ca baiat nu te cauta nici dracu daca nu arati atractiv, si e cum zice RAY, pentru ca procentul fetelor atractive e mult mai mare ca procentul de neatractive, iar procentul de baieti atractivi e mic, de aia se intampla ce se intampla, nr de baieti e cam egal cu cel de fete, deci nu asta e problema.

| sayWhaaat a răspuns (pentru Mosotti):

Poti arata cum vrei tu ca baiat, daca nu te pui in situatii in care fetele sa se arate interesate de tine, si stai numai in casa, nu **** nimic niciodata.

| Mosotti a răspuns (pentru sayWhaaat):

Corect, trebuie sa te vada sa simta atractia aia fizica intai, care e proba eliminatorie si apoi sigur ca nu e suficienta, trebuie si alte calitati morale pentru o relatie serioasa. Daca arati bine si sti sa te porti gasesti stand si oriunde, tot ce conteaza e sa ai o poza sau web ca sa stie omul de la inceput cu cine sta de vb, apoi telefoane schimbate iesire si gata, vedem ce iese. Din experienta si probate spun, nu din auzite! Din contra, pe net ai sansa sa cunosti mult mai multa lume care vor relatie daca te duci unde trebuie pentru asta, mai e si singlebell unde te intalnesti live cu 10-11 eventuali parteneri, discuti, etc.
In real greu gasesti pe cineva liber dupa 30 ani sa zicem. Si invers, daca esti o fata care arata cat de cat, gasesti partener tot asa cel mai repede in locuri unde toti de acolo vor acelasi lucru, ca pe net, ca oriunde.

Deci ca sa se arate interesate sau interesati sunt in primul rand daca te vede, daca vrei ca si celalalt relatie fie de distractie fie serioasa, iar pentru aia serioasa sa ai si din celelalte calitati morale, si asta e tot.

| sayWhaaat a răspuns (pentru Mosotti):

Numai dupa ce scrii, imi pot da seama ca fie nu ai *** nimic, fie te-ai culcat cu maxim 5-10 tipe in toata viata ta. Nu vreau sa te simti ofensat, nu am nimic cu tine, dar nu ne putem intelege pentru ca suntem din categorii total diferite, eu pot relata la tine, ca am fost acolo, tu nu poti relata la mine.

Online, e mult mai greu sa agati decat in viata reala, si ai si mult mai putine optiuni.

Fii atent, asa de amuzament, daca esti din Bucuresti, iesim la o bere pe la Romana, cand vrei tu, tu stai pe tinder, sau badoo, sau pe ce site vrei tu, la o terasa, iar eu doar ma plimb pe bulevard vreo 2 ore bagandu-ma in seama cu toate tipele care imi ies in cale. Dupa aia comparam rezultatele, vedem cate ai combinat tu online in astea 2 ore, si cate am combinat eu.

Dar asta mai bine prin primavara-vara, acum e mai pustiu, si e si depresia asta de iarna prin care trece toata lumea, de-ti vine doar sa stai sa hibernezi pana-n martie.

| Mosotti a răspuns (pentru sayWhaaat):

Eu nu ma simt ofesant la un adevar chiar daca e negativ, chiar apreciez ca ai zis ce ai simtit si gandit, ai zis corect, cam cu 4-5 m-am culcat. Nu te contrazic, eu spuneam de site de matrimoniale, nu de tinder, Facebook si altele, ca acolo e chiar 0, 1 sansa, dar e de la sine inteles. Normal ca rezultatele vor fi mai bune la tine. Dar pe alea cand 100 de femei sau barbati cauta relatie, sansele sunt mult mai mari, bine, ca nu raspunde instant, cand raspunde dupa 1-2-3 zile. Ca daca intrebi 100 de femei pe care le intalnesti, nu sunt 99 libere la varsta de 30-35 ani sa zicem, si barbati la fel. Asta am testat si eu personal, dar si un amic de al meu pe site si-a gasit patru gagici cu care e si acum cu una din ele de 6 ani jumate. Iar in real greu gasea, avea 27 ani arata f bine dar majoritatea erau deja cuplate. In trei sapt a avut patru.

Am testat...am pus poza de barbat bine si alta data de fata bine, la varste de 25-40 ani pe trepte, rezultatele au fost super, in maxim 6 saptamani aveam cel putin 60-70 raspunsuri pozitive cu invitatie de schimbat telefoanele si a doua zi iesire in real. Gaseste tu in real in 4 saptamani atatia liberi si doritori de relatie, nu sa te placa ci sa fie liberi si doritori de relatie, ca presupunem ca esti ok ca fizic si ca fata si ca baiat. Ca daca arati f bine, e logic ca cei ce vor relatie sa te vrea, si cand sunt sute care vor, automat sansele sunt uriase. Dupa aia am desfiintat conturile si aia e, dar am vrut sa vad alb pe negru. Ca de sex, ca serioase relatii (cum precis femeile doreau), nu conteaza, ca si in real oamenii sunt la fel, unii mint, altii nu, unii vor serios, altii mint ca vor, e tot una.

| asperger3 a răspuns:

Ar mai PUTEA fi un factor si Autismul/Sindromul Asperger.

| ChrisRo a răspuns:

E vorba de dinamica socio-sexuala; daca o femeie striga in gura mare, "vreau sex", se va face coada la ea. In schimb, daca un barbat striga acelasi lucru, risca sa il ia politia.

| Mosotti a răspuns (pentru ChrisRo):

De ce?! Nu si femeile vor sex? Daca o fata atractiva zice ce zici tu, si un barbat de aceiasi nota zice la fel, de ce sa vina politia la ala?! O zici ca si cum doar barbatu vrea sex si ele s-ar sacrifica. E ca si cum eu zic ca mi-e foame si ma ia politia, dar daca zice ea, nu.

| iKaiju a răspuns:

Well,eu sunt singur, si foarte trist.

| ChrisRo a răspuns (pentru iKaiju):

Si cam care crezi ca ar fi cauza pentru care esti singur? happy

| iKaiju a răspuns (pentru ChrisRo):

Ca sunt urat?

| ChrisRo a răspuns (pentru iKaiju):

Pai cum ai ajuns la concluzia ca esti refuzat pentru ca esti urat? Stii, refuzuri iti poti lua in principal.din doua mari motive; fie pentru ca esti mai naspet decat majoritatea baietilor, adica decat media, fie pentru ca ai niste probleme psiho-emotionale, care te demasculinizeaza grav, cum ar fi anxietate, depresie.

| iKaiju a răspuns (pentru ChrisRo):

Probabil le am pe amândouă, daca o fata de care imi plăcea intreaba daca imi place de ea i zic ca nu, si niciodata nu pot spune unei fete simplu ca imi place de ea, si de obicei sunt foarte tacut si stau toată ziua singur.

| Mosotti a răspuns (pentru ChrisRo):

Depresia nu demasculinizeaza asa cum nici pe femeie nu o defeminizeaza, fizicul ramane fizic orice ai face. Iar cand arati bine fie ca barbat sau femeie, celalalt zice ca e alaturi de tine si ca te va ajuta el sa fi bine, deci nu asta e treaba neaparat. Poate ca are probleme mari de comportament, de socializare, introvertire, asta da.