| anonim_4396 a întrebat:

De ce-mi visez mama uneori murind? Ma trezesc cateodata plangand caci felul in care moare e asa ciudat si realistic, ce inseamna de fapt? E un lucru rau?

7 răspunsuri:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Se spune ca daca visezi pe cineva murind, acelei persoane ii moare moartea si va trai multi ani. Nu garantez insa ca e adevarat.

| lia a răspuns:

Nu este un lucru rau pentru ca atunci cand moare cineva in vis inseamna ca evolueaza in viata reala. Acuma depinde si ce anume ai visat cu exactitate.

| alinaandrei a răspuns:

Cand visezi pe cineva murind inseamna ca i-a murit moartea. adica poate era putin in pericol sau bolnavioara si a trecut.asta inseamna. e de binewinking

| Little Kid a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie.am visat-o si eu o data pe mama murindcryingcryingsau am mai visat ca am murit si eu=p~ straight face...nu cred ca e un lucru rau... e doar un vis...(sau nu?)

| sweety_9492 a răspuns:

Se zice ca visele se reflecta in oglinda...sau cv de genu.adica ti se intimpa total opusul a cea ce visezi.acum nu stiu ce sa te sfatuiesc dartot superstitie mai e si faza ca daca iti cade icoana din perete si se sparge e semn rau...acum ceva timp mi sa int asta si dupa putin timp a murit fratele meu.nu stiu cit trebuie sa crezi si cit nu! bine acum nu inseamana ca trebuie sa te gindi nimai la asta nu baga in seama...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-a mai ramas nimic de spus si pentru mine?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebue sa te bucuri deoarece i-a murit moartea...