| 65581 a întrebat:

De ce nu ma plac colegii de facultate?

20 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Mai... oamenii sunt asa cum sunt! Tu invata, perfectioneaza-te, fi cat mai normal/a si ok, diversifica-ti cunostintele, incearca sa nu oferi motive de barfa sau altceva, imbraca-te adecvat, poarta-te firesc si cat mai natural, ajuta cand poti si fara sa fi neaparat solicitat/a, si adu-ti aminte:... "Cainii latra, ursul trece"...

Stefan
| Stefan a răspuns:

Colegii de facultate nu te plac! Probabil comportamentul tau deranjeaza, cred ca ar trebui sa fii mai sociabila.

| Psihoyounger a răspuns:

Depinde. Nu cred ca chiar toti nu te plac. Trebuie sa fie si un grup in care sa te regasesti. Nu iti pot spune mai multe deoarece nu ai dat niciun detaliu. Poate si tu ai gresit cu ceva, sau poate pur si simplu vad ca tu esti afecatata de spusele ei. Si eu mai am asemena probleme la scoala cu unii. Doar ca eu ii ignor si pana la urma se plictisesc. Nu le raspunde si nu te arata afectata. Poate situatia se va remedia. Bafta!

Psihoyounger

| scootsie a răspuns:

Tu ii placi pe ei? Intotdeauna exista o reciproca... Dar cu toate acestea trebuie sa ne toleram unii pe altii...

| emy a răspuns:

Ori din invidie, ori poate ca tu ai gresit cu ceva, sau poate ca esti prea bun/buna. Oricum, asta nu trebuie sa te determine sa te schimbi in rau.Gandeste-te ca ei au o problema si incearca tu sa-i aduci pe calea cea buna, folosindu-te de vorbe care sa le learga la suflet.In plus, gandeste-te la ce spune in Biblie"fa ceva ca pentru Dumnezeu, nu ca pentru oameni"(ceva de genul asta). Gandeste-te ca si Dumnezeu e bun si rabdator cu noi, si nu ne paraseste, chiar daca noi nu meritam acest lucru.
Eu sunt o persoana credincioasa(dar nu pocaita - cum, probabil, cred unii, ci crestin-ortodoxa), si cred ca pentru Dumnezeu si pentru sacrificiul pe care l-a facut pentru noi si pentru iubirea Lui nemarginita fata de noi(care nu o meritam), si pentru cate ne iarta intr-o viata, putem si noi sa fim mai buni, mai iertatori, mai rabdatori cu semenii nostri care o iau pe cai gresite.Trebuie sa incercam sa-i aducem pe calea cea buna cu rabdare, cu blandete, asa cum si Dumnezeu procedeaza cu noi, de cate ori pacatuim.Nu-i asa?

| Elena1234456 a răspuns:

Ori sunt invidiosi, ori ai ceva lipsa.

| AvalohAlyn a răspuns:

Depinde ce fel sunt colegii de la facultate. Ori au ei calitati negative si de aceea nu poti sa intri in contact cu ei ori ai tu ceva si nu pot intra in contact cu tine.

| Casiana a răspuns:

Poate sunt invidiosi pe succesele tale...Nu orice persoana stie sa se bucure pentru fericirea celor din jur, recunosc ca nici eulaughing!

Pa, pa!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Probabil ai facut ceva care i-a deranjat...sau poate ca sunt invidiosi.

| utzuman2006 a răspuns:

Este cea mai seaca intrebare pe care am intalnit-o...
Dupa cum ai pus intrebarea, ma intreb oare esti la facultate? La care ( probabil la spiru Haret.rolling on the floor )
Si totusi de ce te-ar place?

| danutza a răspuns:

Invidia...rautatea...suprematzia...

| Nastia a răspuns:

Nu esti ca ei, .esti mai sus sau mai jos decat ei,...

| girlxx21 a răspuns:

Chiar nu trebuie sa pui botu la parerile lor despre tine. Poate te-au vazut mai retras/a fata de ei.

| elenacata a răspuns:

Cred ca nu esti ca ei.si invidia e prea mare.

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Noi n-avem de unde sa stim .ai facut tu ceva?! Probabil inveti f bine si ei sunt invidiosi si se poarta urat. poate nu vorbesti cu ei frumos, sau pur si simplu nu esti un om cu fite, ca restul. Spune-ne ce iti fac ei si poate reusim sa te ajutam happy

| AndreeaDeea56 a răspuns:

Ptr. ca sunt rai, invidiosi si nesimtiti. Dar banuiesc ca ai si prieteni care te plac.Nu-i baga in seama, o sa inceteze, dar daca te enerveaza rau poti nici tu sa nu-i placi pe ei.Ptr. ca totul are o limita.
Dar incearca sa te imprietensti cu ei si daca vad ca esti de treaba, te vor placea.

| bonny a răspuns:

Poate ca esti diferita de ei dar alege veriga cea mai slaba si ea te va introduce in acel grup, ok? deci...incearca sa te integrezi incet-incetbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Santeti fraieri cu studii.de asta.se presupune ca santeti destepti si fara frica.doar se presupune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e problema lor.Nu ar trebui sa te interesezebig grin

| Rrrretarded a răspuns:

Gandeste-te ca poate ai facut ceva care i-a deranjat sau poate inca faci acel lucru...sau poate nu te porti cum trebuie...gandeste-te ca problema poate fi de orice parte...