| LanguageMaster a întrebat:

De ce la facultate în primele săptămâni colegii sunt mai reci?

11 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Pentru ca nu va cunoasteti? Sau pentru ca s-a terminat vacanta si nimeni nu are chef de studii?

| LanguageMaster explică (pentru N0xEterniS):

Dar cât timp durează până îi cunoşti?

| N0xEterniS a răspuns (pentru LanguageMaster):

Iti dai seama ca depinde, dar de obicei pe unde am fost eu, 2 saptamani si dupa eram ca fratii laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori omul se adapteaza mai greu, daca-i primul an e normal, astenie

| LanguageMaster explică (pentru anonim_4396):

Deci aşa e primul an?

| anonim_4396 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Nu tot anul, pana mai va cunoasteti la noi in clasa a fost 1 luna de tacere iar dupa ne-am imprietenit cu toti

| Ara997 a răspuns:

Asa e toamna ..mai rece.
pana la iarna se incalzesc ei.

| AdrianVoicu a răspuns:

Pentru ca nu folosesti benzina

| RainbowD a răspuns:

Dureaza ceva timp cu acomodarea, pana iti mai cunosti colegii de an, iar dupa o sa fie ok. Asa cred ca ii la toti in primul an, asa a fost si la mine.

| LanguageMaster explică (pentru RainbowD):

Te-ai împrietenit cu cineva?

| RainbowD a răspuns (pentru LanguageMaster):

Eu deja am trecut de primul an. Da. Din primele 2 zile. Depinde si de tine cat de deschis esti sa iti cunosti colegii.