| anonim_4396 a întrebat:

De ce se cred barbatii superiori femeilor cand nu este asa deloc(cei ce ma contraziceti imaginati-va o viata fara o femeie pe pamant, s-ar mai naste copiii?)? Ia ganditi-va daca nu este cumva invers!

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Când am citit primele 10 cuvinte din întrebarea ta mă gândeam să-ţi dau un răspuns inteligent. Apoi, după ce-am citit restul mi-a trecut.
Este o mentalitate sănătoasă să crezi că bărbaţii nu sunt superiori femeilor dar cu siguranţă este o mentalitate la fel de nesănătoasă să crezi că femeile sunt mai importante sau sunt superioare.
E simplu, ce pot face unii, nu pot face ceilalţi, deci, se completează. Când o să priceapă oamenii chestia asta, n-o să mai fie nici conflicte între sexe.
Pân' atunci...

6 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Ok, ia-ti perversa inversiunii: daca barbatul n-ar fi pe pamant, ar mai avea femeia cu cine sa conceapa copiii? Si-n cazul in care mai ai momente de astea filosofice, zi-mi de unde esti, poate trec vreodata prin vizita si zaresc vreo barza pe vreun stalp, ca sa-i schimb felul de mancare si sa nu mai avem surprize.

Răspuns utilizator avertizat
| forever4you a răspuns:

Nu toti sunt asa, majoritatea fac asta pentru ca li s-a urcat la cap, intr-o relatie nu trebuia ca sa existe o parte dominanta, amandoi trebuie sa fiti egali...parerea meabig grin

| Rukhsandra a răspuns:

Eu cred in egalitatea intre sexe.Nu ca barbatu' e mai superior decat femeia sau invers.Adevaru e ca femeia a fost discriminata de-a lungul istoriei.Si uni barbati au ramas cu aceiasi mentalitate :p
Cred ca barbati se simt superior deoarece asta e in ADN-ul lor.Simt nevoia sa creada ca sunt stalpul casei, ca ei ofera protectie familiei, ca el e cel care se duce sa vaneze si sa aduca de mancare (asta in epoca de piatra laughing. cred )ca ei se duc la munca sa aduca bani si sa intretina familia... si pot continua pana la sfarsit
Daca fameia naste cum ai zis tu sau face de mancare, curatenie, creste copii bla bla bla... barbatului ce i-a mai ramas?! decat sa fie el ce da siguranta caminului

| jordan_6666 a răspuns:

Oklaughingmajoritate barbatilor sunt revoltati sunt barbat si totusi eu sunt de parere ca femeile is mult mai inteligente ca barbati chiar daca noi ne credem cocosi, sunt atate exemple si in psihologia practica si in alte forme gen stand up comedy si ma refer la femei nu la curve sau printese bosumflate asa ca lasati orgoliu barbatesc si recunoasteti
P. S. pentru barbati care se cred adevarati si au inpresia ca sunt mai barbati daca ma injura luiseddy_jordan ma gasiti aici sa nu fiti tarani sa injurati pe sitehappy

Răspuns utilizator avertizat