| PandaGirl a întrebat:

De ce barbatii se cred superiori femeilor?

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt ca unii barbati si nu toti, vor sa fie macho man

| AndrikNebunik a răspuns:

Sal!

stiu, e enervant nu?
asta am intrebat si eu si uite ce mi-au raspuns:

- pentru ca sunt mia curajosi
-nu plang din orice
-pot face fata la multe
-si's mai haiosi!

( pe asat so creada ei! )

Sper ca te-am ajutat!

| DakotaRoyse a răspuns:

Nu se cred neapărat superior; eu una cred că unii au rămas cu mentalitatea că femeia TREBUIE să stea la cratiţă, TREBUIE să aibă grijă de copii, TREBUIE să facă curat, etc.
Dar, în lumea modernă de astăzi, în special în ţările vestice, şi bărbaţii fac asta, deci acolo femeile cu bărbaţii sunt egali. Există de fapt chiar şi legi care le favorizează pe femei. Asta înseamnă emanciparea femeii. La noi mulţi au rămas cu mentalitatea aia de bou, că femeia poate fi bătută fără motiv, femeia trebuie să fie fiedelă, femeia trebuie să fie sclavă. Şi din păcate, băieţii văd asta la taţi şi tind să facă aşa chiar şi cu unele colege de clasă sau amice... Imaginează-ţi ce se va alege de soţia ăluia...

| baru a răspuns:

Sall. Sunt niste reguli in viata. De exemplu: Cei care sunt slabi, vorbesc tare, tipa, gesticuleaza mult, fac pe grozavii, se lauda etc. Cei puternici, vorbesc putin, calm asezati, nu se auda, nu vorbesc despre ei etc. Tot asa si cu barbatii. Se stie, ca femeile domina barbatii din toate punctele de vedere excepta-nd forta. De acea fac tot ce pot sa arate cat de destepti sunt ei. In realitate sunt cu mult inferiori femeilor. Acest lucru deranjaza. Mai ales celor slabi Pa

| User a răspuns:

1 e superior 2-ului. Ma refer la CNP laughing

| mika a răspuns:

Uite aici un articol scris de un baiat laughing, mie mi se pare ca face discriminare, nimeni nu ii e superior cuiva, toti suntem egali happy

"Cel mai bun exemplu este sportul:

Este vreun sport la care femeile sunt mai bune decât bărbaţii? Fotbal, atletism, volei, handbal, judo, şah, table, rummy? Nu! Există vreun sport la care să reuşiţi să ne învingeţi? Nu!

Meciurile de fotbal feminin sunt ridicole. Se joacă super lent, nu există pic de forţă şi tehnică, iar singurul motiv pentru care mă uit este schimbul de tricouri de la sfărşit. Cam alea sunt cele 60 de secunde de glorie ale sportului feminin. La ce sunteţi cât de cât pricepute, este gimnastica. Dar cam atât. Şi vă şi demonstrez de ce sunteţi pricepute la sportul acesta:

Pentru că vă descrie personalitatea. Visul vostru e să defilaţi în body-uri mulate în timp ce sute de mii de privitori vă admiră. Aşa că aţi inventat sportul ăsta. La început execuţiile erau mai simple, iar privitorii au început să se plictisească. Aşa că aţi început să vă daţi peste cap (la propriu) şi să vă puneţi picoarele pe după gât... Şi în timp v-aţi perfecţionat! Acum noi ne uităm la sportul ăsta că suntem obsedaţi sexual, nu că ne-ar pasiona arta. De asta o şi facem în tăcere şi fără să bem bere. Pentru că „vizualizăm".

Deci cu sportul ăsta ne-aţi păcălit... Aşa că nu vreau să aud pe cineva spunând „suntem bune la gimnastică!", că nu e adevărat!

Şi ar mai fi şi alte domenii în care competenţele noastre sunt superioare: IT, tehnică (de orice fel), proză şi poezie (cu mici excepţii), muzică, şofat, management etc.

Dar singura calitate pe care o admir la voi este „manipularea". Pe bune! Reuşiţi să vă atingeţi scopul de fiecare dată.
Suntem exact ca familia de lei. Numai că voi sunteţi leul şi noi leoaica. Leul stă mândru, are o coamă impresionantă şi toată ziua DOAR rage, şi este considerat regele animalelor, în schimb ce leoiaca vânează, are grijă de casă etc.

Cam asa e şi cu noi. Noi muncim, ne agităm, alergăm, ducem gunoiul şi voi doar arătaţi bine şi „manipulaţi". Aici jos pălăria! happy Pe undeva e un echilibru... Dar ţineţi minte! Dacă această calitate v-ar dispărea am reuşi să vă „colonizăm".

Sursa: Bărbaţii sunt superiori femeilor! : Replica masculina : Unica "

| CybeRAthlete a răspuns:

Nu ma cred deloc superior. Poate am eu impresia gresita, dar nici cei din anturajul meu nu fac asta si mergand pe premisa cine se aseamana s'aduna, ar fi trebuit sa fiu si eu...
app, niciodata nu mi s-a spus cum ca mas crede superior.
o mica rugaminte - nu generaliza big grin
bafta

| DoomNEzeu a răspuns:

In primul rand nu se cred...
In al doilea rand sunt...
Cam atat am avut de spus...

| Instinkt a răspuns:

Pentru ca suntem superiori la unele capitole dar si unora dintre voi le plk sa faca pe neajutoratele

| Izz a răspuns:

Pentru ca noi suntem mai gratioase, dragute si mai firave, iar ei ''sunt mari si tari''. Asta cred eu.

| Bastet a răspuns:

Barbatii se cred superiori femeilor pentru ca...barbatii e porcilaughing
se cred superiori pentru ca si biblia era de acord si femeile, pe vremuri, nu aveau cum sa refuze sau sa riposteze.astazi...s-a pastrat aceeasi idee, desi femeile pot riposta.big grin

| DyaNa1337 a răspuns:

Eu fac parte dintr-un anturaj al baietilor, mai ales ca am 3 frati dar haideti fetelor sa fim serioase, ei chiar sunt superiori noua, daca nu erau baietii ce ne-am fi facut? cine crezi ca fac cladiri, telefoane, ETC nu baietii? ei le-au gandit, e meritul lor, nu prea ne vedem facand asa ceva, cel de deasupra are dreptate cele mai inteligente persoane care au existat si exista sunt de sex masculin, dar asta nu inseamna ca noi trebuie sa stam la cratita sau chestii de genul, putem sa ne facem viata noastra, si evident ca o fata poate sa fie superioara unui baiat, ca nu toti baietii sunt inteligenti(si invers)insa sa fim putin realiste ca majoritatea ne sunt superiori si nu spuneti ca nu va place ca mie imi place sa ma domine big grin am vazut si un documentar mai demult pe discovery, ca ei sunt cu nu stiu cat la % mai inteligenti decat noi (femeile), in fine. asta am vrut sa spun, in GENERAL ei sunt superiori noua, noi suntem cu oglinda cu tandretea cu afectiunea, iubirea, insa ei gandesc viata la modul general. e parerea mea.

| DE3a94 a răspuns:

Din cauza orgoliului de cele mai multe ori, din cauza pozititi sociale sau pur si simplu el stie ca barbatul trebuie sa fie cocosthinking

| JimmyThePunk a răspuns:

Nu stiu de ce timpitii se cred superiori femeilor ( poate vor sa para mai coca decit suntwinking )

| JimmyThePunk a răspuns:

Pentru toti care spun ca femeile sunt mai inteligente decit barbatii vreau sa le inchid gura : cei mai mari oameni ai lumii au fost barbati ( einstein, louis vouitons si multi altii ) nu vreau sa ma mindresc ca sunt BAIAT dar trebuie sa va aduc cu picioarele pe pamint

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu ştiu cât de superiori se cred ei când le spui verde-n faţă cum stă treaba.

Îi pui cu botu' pe labe ^_^.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat. Cred ca mai degraba se cred mai puternici.