| RazvanBaranguta a întrebat:

De ce viata este atat de cruda?

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Probabil incepe sa vina sfarsitul lumii si acesta e doar un inceput daca mai trec inca zece ani si nu murim din fericire ai sa vezi cum lumea prinde cate o femeie/barbat si o fac in public sau se omoara ca in vestul salbatic off asta e traim in nesimtire dar trebuie sa rezistam ca odata vom muri si vom avea pacea eterna fara handicapati/e langa noi.

| morena a răspuns:

Asa a fost si este mereu! Tu doar acum incepi sa o vezi! Impotrant e sa inveti sa o infrunti, sa nu te lasi batut...si vei vedea ca nu e chiar asa de rau! Nu poate sa ti mearga mereu bine dupa cum nu poate sa-ti mearga mereu rau! E bine ca constientizezi ca viata e cruda,ca altfel nu ai stii cum sa inveti sa lupti! Pentru noi toti,viata e o lupta continua,asa e si pentru tine! Acum trebuie sa porti lupta ta,si vei vedea ca ceea ce nu te ucide,te intareste(nu stiu cine zicea asta)! Deci cu cat o duci mai greu,cu atat vei invata,sa te aperi de greutati,mai incolo! Curaj si capul sus,nu-ti fie frica, toti incercam sa ne mentinem la suprafata, chiar daca nu o recunoastem! Succes in viata!

| ostea a răspuns:

Viața nu este crudă, noi o facem să fie așa prin ceea ce facem, ceea ce simțim, ceea ce gîndim.

| katty_6203 a răspuns:

Intreab-o pe ea, poate iti va da un rasp pe care aproape nici noi nu il putem gasi...

| camy417 a răspuns:

1.daca viata nu ar fi cruda nu ar fi frumoasa.
2.nu o privi ca fiind cruda sau nedreapta.gaseste mereu partea buna a lucrurilor
3.o sa te rog sa ma scuzi pentru expresie dar viata e fi ca parul de la c_ _ :scurta si plina de rahat

| ioscry a răspuns:

Intrebarea asta mi-am pus-o si eu
dar trebuie sa trecem peste toate

| MissIndependent a răspuns:

Cand crezi ca viata este cruda singurul lucru care il poti face este sa ti capul sus si sa fi ambitios si sa crezi in tine, pe mine asta m-a ajutat tot timpul big grin

| AyU a răspuns:

Viata e cea mai mare curva laughing n-ai ce face tongue

| UNHleaSHD a răspuns:

Pentru ca te-a parasit "prietena".

| aleks4ever a răspuns:

Pentru ca si noi suntem cruzi cu ea...

| Sophie a răspuns:

Fiindca nu e pusă pe grătar...laughing

| RazvanBaranguta explică:

Dece viata este atat de cruda?

| Sk8er12311 a răspuns:

Pentru ca esti un copil trist laughing

| DUDA_5988 a răspuns:

Viata devine cruda cand ne-o complicam noi, si suntem orbiti de intincte. daca judeci cu calm, echilibru interior si rabdare fara sa actionezi la impuls viata nu te prinde in offside decat inr-un ghinion pur!

| Barbie_7633 a răspuns:

Viata e frumoasa si merita traita! Chiar daca azi esti suparat ca nu a iesit totul cum ai vrut tu asta nu inseamna ca maine nu av fi altfel. Deci zambeste daca viata te loveste si mergi mai departe zicandu-ti ca o raza de soara va aparea si p strada ta