| maryy a întrebat:

De ce e viata asa de cruda?sad

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Nu privi la faptul ca e cruda, da, viata e cruda, dar va fi cruda pe degeaba cu tine daca nu cauti sa inveti ceva de la ea. Nu cum e viata conteaza, ci atitudinea ta fata de ea. Daca mereu te vei plinge ca e cruda, vei avea numai de pierdut, insa daca vei cauta solutii, ca macar sa o mai indulcesti, vei avea de cistigat. Nu te lasa doborit de cruzimea vietii. Tine-i piept, iar daca nu poti, cauta alte modalitati de a o trai.

14 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

De ce e viata asa cruda? Hmmm.Ca sa nu fie coapta!
Lasand rasul(amar) deoparte, asa e viata.Are suisuri si coborasuri si noi ne adaptam la ele.
Radem,plangem,ne doare sufletul sau nu,de cate ori ne trezim,inregistram inca o victorie,am mai reusit o zi!
E in firea lucrurilor,ne-am plictisi daca ar fi numai bine,n-am mai avea termen de comparatie al bucuriei daca n-am avea si necazuri!
Accepta si binele si raul,lupta, nu lasa garda jos niciodata si, intotdeauna sa crezi ca va veni soarele si pe strada ta!

| mgtow a răspuns:

Asa e data ca sa sufrim si sa ne bucuram urcand si coborand scara.

| Dash a răspuns:

Pai pur si simplu asa e!
Ai vazut tu vreodata pe cineva sa spuna ca viata e super si ca tot ce se intampla ii place?

| BlueBird a răspuns:

Ca sa ii puna la incercare pe cei mai buni happy

| Dianné a răspuns:

Depinde, uneori, noi ne-o "construim", prin urmare trebuie sa o suportam. Se ivesc tot felul de probleme, chiar atunci cand nu te astepti. Asta este viata, nimic nu e perfect, nimic nu e roz. Fiecare "palma" a vietii, te face sa devii mai puternic, mai realist, chiar daca nu vrei sa ai probleme, sa te feresti de ele pe cat poti. Ceva rau trebuie sa se intample, totul este diferit. Noi trebuie sa perseveram intotdeauna, nu sa clacam, sa fim puternici, orice ar fi.
Bafta.

| Uilula a răspuns:

Depinde la ce te referi poate sa fie cruda din mai multe motive dar depinde si tu cum iti traiesti viata... daca te referi "cruda" in dragoste este adevarat dar tu trebuie sa incerci sa ii faci fata dar nu uita viata e plina de greutati si de probleme pe care tu le vei intalni... funda?

| RzC_2505 a răspuns:

De mere

| FunKesha a răspuns:

Fiindca asa este scris! Dar cred ca tu esti trist sau ai ceva pe inima din moment ce crezi ca viata este cruda mai bine spune-ne ce ai si pune-ne aceasta intrebae care sigur o ai in minte, nu ii baga in seama pe cei rautaciosi

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Ca asa vrei tu!

| Suhac a răspuns:

Tre sa o mai lasi la cuptorstraight face

| BlackHeartBlackLife a răspuns:

Ca trebuie sa o fierbi laughing

| anna1105 a răspuns:

Nu stiu dastea

| Barosanu_2710 a răspuns:

Asa ti se pare tie.incearca si tu sa iti faci ceva prieteni/e cu care sa te distrezi.happy

| corelle a răspuns:

Crede-ma nici eu nu stiu de este asa de cruda sad