| Șttefania a întrebat:

De ce viata este asa de cruda?

Răspuns Câştigător
| stefanlaurentiu98 a răspuns:

Pentru ca altfel nu ai mai simti ca traiesti

19 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru că nu am învățat să ne comportăm și inevitabilul este aproape, orice început are un sfârșit care anunță un nou început mai bogat sau mai sărac!
Pa, pa.

mira
| mira a răspuns:

In viata momentele fericite alterneaza cu cele nefericite.

| yumeee a răspuns:

Că n-a stat destul la soare să se coacă hahahaha ce-mi plac glumele mele.

| FreakyFred a răspuns:

@gaylord, asta faci tu? LOL... ce raspuns stupid. se vede ca nu intelegi nimic din viata asta.

| Sconcsiş a răspuns:

N-am idee, dar dacă tot e crudă, hai s-o gătim...

Răspuns utilizator avertizat
| Bianqita a răspuns:

Si eu ma intreb asta cateodata. Poate ca suntem nascuti sa suferim...

| mnia a răspuns:

De-aia! Ia-o asa cum e, nu are rost sa despici firul in patru ca sa incerci sa afli raspunsul la intrebarea ta, pentru ca nu exista o explicatie rationala!

| MindFreak a răspuns:

Da, asa e, viata e cruda pentru cei care cauta cu disperare hrana, pentru cei care sunt loviti de hazarde naturale, pentru cei care nu au adapost, pentru cei care indura frigul iernii, pentru cei care sufera de maladii incurabile.
La categoriile de persoane de mai sus te gandeai si tu, nu?

| Bya132 a răspuns:

Noi ne facem viata cu mainile noastre ( fara sa ne dam seama ).

| TrustMe a răspuns:

Pentru ca intrebarile tale dor

| florinell a răspuns:

Pai viat nu e cruda, e foarte cruda, nu stiu de ce, dar poate daca noi nu am mai avea necazuri, neplaceri si doar clipe froamoase, cum ne-am mai putea bucura de momentele frumoase? Atunci nu ar mai fi viata, ar fi vis...toti la un moment dat trecem printr-un momement in care ajungem sa nu mai putem, sa ajungem la disperare, dar pana la urma trebuie sa avem mereu incredere in noi, si orice sut in fund e un pas inainte!

| Dreamy a răspuns:

Viata e cum ti-o faci

| adina_8849 a răspuns:

Daca nu era asa cruda u ce mai intrebai? deci de asta e viata cruda ca sa ai u ce sa intrebi. ea nu-i cruda dar nu sti u sa profiti de ea asa ca bafta la aflarea lucrurilor care iti imbunatatesc viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e ea, ca sa-i faci? Din vine oamenilor adica vreau sa spun ca totul e din vina oamenilor! Care o duc bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata e facuta sa suferim de ce? nu stiu

| VeveLove a răspuns:

Viata e cruda. dar gandeste-te poate ie asa sa te ajute.

| ByZaR a răspuns:

Mda...viata nu e roz, nici daca o colorezi pe bune, pai asa ea, cu multe dificultati, pentru om in orice caz, ca odata ce ai o gandire mai vasta decit la alte animale, apar si alte probleme, nu doar cele de supravietuire...

| Gaylord a răspuns:

Asa e ea. E naspa. Taiete cu lama sa vezi ce frumoasa ewinking