| iAngel a întrebat:

De Craciun o sa ma duc la iubita mea si parintii ei inca nu ma stiu, o sa ma cunoasca de Craciun, problema este ca eu nu mananc decat carne de pui credeti ca nu o sa ma placa parintii ei din cauza asta?

7 răspunsuri:
| xCarolina a răspuns:

Cu siguranta o sa rasufle usurati ca fiica lor nu si-a gasit un flamanzit si jumatate sa vina si sa le goleasca intreaga masa de Craciun.Incearca sa compensezi anumite "defecte", adu-ti in fata cateva calitati.Prima impresie e destul de importanta, totusi, ai grija, nu lasa emotiile sa te copleseasca si apoi sa incepi sa vorbesti numai despre tine.Relaxeaza-te numai, n-au de ce sa nu te placa.Asta, desigur, daca nu esti vreun ciudat.

| carpediem a răspuns:

Fie esti pe cale sa devi vegetarian, fie nu te-a razbit foamea. Nu conteaza ce mananci in cazul asta. Fruntea sus.

| Crocaa a răspuns:

Data fiind traditia cu "porcul de Craciun" este absolut normala grija ta de a nu parea fitos,pretentios s.a.m.d.Dar, tinand cont si de faptul ca nu e prea sanatoasa carnea de porc, ei ca parinti ar trebui sa stie si sa nu critice faptul ca tu nu consumi decat carne de pui.Eu tin sa te felicit, e destul de greu sa te abtii de la preparatele din carne de porc, mai ales ca e Craciun.Sarbatori fericite iti doresc si nu-ti mai face griji, eu zic ca te vor admira pentru asta dar sa speram ca vor pune pe masa si preparate din carne de pui.In caz contrar sfatul meu este sa mananci totusi cate putin pentru ca altfel este posibil sa se simta prost.

| Dydy_7659 a răspuns:

M-ai facut sa rad laughing zau asa ce legatura are cu mancare? fiecare cu gusturile sale nu cred ca nu te vor place ca tu nu papi decat carne de pui. Daca te vor pune la masa si nu iti va place te vei scuza si u intr-un mod placut si gata happybafta

| IrimieRaluca a răspuns:

Nu cred ca puiul sau porcul au o importanta in asemenea chestiuni. Ar fi destul de absurd. Pot insa sa nu te placa daca te considera prea mofturos. Eu zic sa mananci bine inainte sa mergi la ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca nu am vazut baiat sa faca fite la mancare. da ce ai, te ingrasi de la porc? tii la silueta? patetic

| alinalin12 a răspuns:

O sa te placa. Daca te iubeste cu adevarat si parinti ei o sa isi dea seama nu o sa iti spuna nimic
Nu conteaza ce carne iti place.sau ce care mananci daca te iubeste cu adevarat te va primi asa cum esti.