| iAngel a întrebat:

De craciun o sa ma duc la prietena mea acasa, ca sa ma cunoasca si ai ei, eu am 2 luni cu prietena mea si nu am fost niciodata la ea.
Problema este ca mie nu imi place carnea de vita si de porc,
si de craciun se mananca porc happy Credeti ca nu o sa ma placa ai ei din cauza asta? Credeti ca nu o sa o mai lase cu mine din cauza asta? Nu sunt mofturos doar nu imi place carnea de porc si de vita. nu stiu ce sa fac

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Le zici ca iti pare rau dar nu mamanci carne de porc pentru ca nu-ti place sau le zici ca medicul ti-a zis sa nu consumi carne de porc/vita pentru ca ai avut probleme inainte din cauza ei.

| iAngel explică (pentru mgtow):

Mersi de sfat, cum iti dau funda

| mgtow a răspuns (pentru iAngel):

Apesi in dreapta pe funda gri.

| BlancaFantasma a răspuns:

Sincer nu cred ca o le cada bine parintilor daca le zici ca nu iti place carnea de porc.imagineaza`ti ei o sa pregateasca bunatati special pentru tine ca o sa fii invitatul fetei lor: sarmale, piftii etc...nu o sa te respinga dar nu stiu! gandeste`te nici tie nu ti-ar placea sa faca cineva asa.chiar niciodata nu ti-a placut carnea de porc?happy nu`i rau, dar...atunci poti sa incerci sa spui ca iti este putin rau ca ai mancat prea mult/ceva ce nu ti-a priit sau altceva.

| foxi a răspuns:

Politicos este sa gusti putin, nu veni cu mofturi ieftine din prima zi!

| Neimportant a răspuns:

Ce problemă să fie? Poți să îi spui că nu preferi această carne și ea o să înțeleagă pentru că te iubește.

| amantdeokazie a răspuns:

Nu vad o problema din cauza carnii, cred ca acei oameni o sa te omeneasca tinand cont de gustul tau, fiind invitat! bafta de craciun nu te mustra spune ce ai de spus ca nu iti place carnea de porc si vita, banuiesc ca ai sa mananci si alte pteparate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca este vreo problema, daca fiica lor tine la tine si tu te vei comporta frumos nu cred ca ar trebuis a aiba vreo problemahappy

| luca985 a răspuns:

Poti sa mananci acolo un pic de carne si dupa zici ca nu mai poti
na-re de ce sa nu te creada. Succes.

| gabbriel34 a răspuns:

Deci in primul rand nu e o problema asa mare aste le explici si tu frumos ca nu iti place carnea de vita si de porc, si poate intelege.eu am 3 luni cu prietena si maicasa nu ne mai lasa sa fim impreuna ca zice,ca nu ma place si din cauza mea s-a schimbat prietena, fosta ca nu mai sunt cu ea de aseara. deci in primul rand fa-ti curaj, daca nu iti place le zici ca iti face rau carnea de vita si de porc ok? hai bafta si mult noroc