| Farcas_Alina_1979 a întrebat:

De curiozitate cati bani trebuie la o nunta cu 117 invitati.Meniul e urmatoarul: tortul mirilor alb cu 4 etaje,prajituri,vin rosu,suc de portocale si de visine + rochia de mireasa alba de princess,cercei de argint,inelul de argint cu o pietricica de argint,costumul de mire,machiajul de mireasa, coafura, muzica si scuze de greseliile gramaticale

6 răspunsuri:
| anabelisa a răspuns:

Acuma multi iti spun ca o nunta poti sa tii-o faci si cu 1000 de lei?! Fratilor, voi ganditi normal? Poate nici 100 de milioane nu-i destul pentru o nunta.Se presupune ca la o nunta ai cam peste 100 de invitati, deci asta presupune bani foarte multi.Nu stiu sa dau un numar exact, dar la ultima nunta la care am participat sigur s-au cheltuit mii de euro cu tot ceea ce inseamna rochie de mireasa, inele, etc.

| Mihaela1964 a răspuns:

Un meniu de nunta variaza in functie de ce vrei sa oferi nuntasilor de mancare, de calitatea vinului, de local, de calitatea orchestrei. Nu etajele tortului dau pretul lui ci calitatea lui, nu marimea pietricelei de la inel dicteaza aceste costuri- in calculul pe care incerci sa-l faci pleaca de la pretul/ persoana a unui tacam la restaurant, mergand la mai multe restaurante din oras( apropo, trebuie rezervat cu mult timp inainte!)la care adaugi celelalte cheltuieli.

| VerdeLila a răspuns:

Meniul este incomplet. Hotarati-va la locatia unde veti tine petrecerea si in functie de aceasta poti face anumite calcule.
O nunta ti-o poti face si cu 1000ron..cu o rochie imprumutata/inchiriata, petrecerea acasa, etc...pana la o nunta foarte costisitoare.

Răspuns utilizator avertizat
| GeorgeGabriel a răspuns:

Banii ii dai in functie de cat de multumita ai fost de nunta respectiva (mancare, muzica etc) oricum iti trebuie mai mult de 500 lei

| Ally02 a răspuns:

Pai ar veni un total de 20 de milioane sau chiar mai bine!