| Aurel812 a întrebat:

"De nu-i iubire, ce simt cu fiinta?
Iar daca e, din ce substanta-i oare?
De-i lucru bun, de ce-i cumplit si doare?
De-i rau, de ce mi-i dulce suferinta?"

Nu am nici o intrebare. E doar un gand pentru femeia pe care o iubesc.Maine nu ne putem vedea(adica azi) si trebuie sa mai "scap" de povara asta.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Departarea doare, iubirea este si suferinta si fericire, este dulce -amara, dar cine o traiste cu adevarat este un om fericit, implinit cu toate suferintele pe care le are de suportat! iubirea marturisita e mai usor de dus, Succes si fiti fericiti! nu spun mai multe, nu dau exemple, fiecare suntem noi insine un model!

5 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Foarte frumos, esti cu adevarat romantic si sper din toata inima ca prietena ta sa aprecieze acest lucru, mai ales ca-n ziua de azi, baietii au uitat de poezie. Te felicit 1

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Felicitari pentru modul tau de a gandi, sper doar ca femeia pe care o iubesti sa nutreasca aceleasi sentimente pentru tine si va doresc din tot sufletul sa fiti fericiti!

| Barajag a răspuns:

Sa fiti fericiti si sa va iubiti mult, asta e tot ce conteaza in ziua de azibig grin

| Minty a răspuns:

Bine faci! nu vad nimic rau in asta!

numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Afecteaza serios modul de a gindi. D'aia.