| stefangavriliu a întrebat:

Dece simtim nevoia sa avem pe cineva aproape dupa ce am fost dezamagiti in dragoste?

14 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Sufleteste suntem fragili, psihologic se spune ca sufletul are ca niste gauri pe care noi oamenii le umplem cu sentimente pentru ca acesta sa fie in echilibru.Cand se creaza un dezechilibru (dezamagiri -cum zici tu) cautam orice sa reumplem gaurile.Si poate cine a trecut prin asa ceva, stie ca orice deget intins in acele momente capata valori supradimensionale.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pt ca atunci esti trist si ai nevoie de cineva care sa te inteleaga si care sa te sprijine.happy Este ceva normal.happy

auran
| auran a răspuns:

Depinde, uneori pentru consolare sau pentru alinare

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Parerea mea este ca... avem nevoie de cineva aproape dupa ce am fost dezamagiti pentru ca am fost obisnuiti sa avem pe cineva aproape... Si daca acel cineva dintr-un motiv sau altul nu mai e langa noi... Trebuie sa avem pe cineva sa umple "golul" lasat.

| andreea_8479 a răspuns:

Vrei sa ai langa tine o persoana care sa t asculte sa iti fie alaturi sa iti dea sfaturi...sunt si cazuri cand t simti singur si nu cauti p cineva dispus sa t ajute sau nu vrei sa fi ajutat, t izolezi si nu mai vrei sa infrunti realitatea

| ioanaa a răspuns:

Pt a te descarca, a-ti spune pasurile si a te simti consolat. E foarte important pentru mine sa am pe cineva aproape atunci cand sunt suparata si sa nu ma simt si mai singura.

| gabrielutzu a răspuns:

Ca sa ti-o tragi cu acel cineva si sa te razbuni pe cel care te-a tradat(sa macar asa consideri tu ca te razbuni).

| meioana a răspuns:

PENTRU A AVEA PE UMARUL CUI SA PLANGEM...PENTRU A NE INCEPE O NOUA VIATA...DEPINDE DE FIECAREhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Petru ca asta e natura umana si mai e vorba si de niste energii. Dar depsre asta intr-un episod viitor sau cu privat message, ok?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ati ridica moralul...este fff important

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ești foarte încărcat emoțional/psihic și simți nevoia acută să te descarci sufletește în fața cuiva.
Este o reacția absolut normală pentru om.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa-i omu', ii place sa se smiorcaie pe umaru cuivawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt a trece peste mai usor, si mai repede

| marina_1755 a răspuns:

Poate de frica singuratatii...