| AdrianaTheBest a întrebat:

Deci am o intrebare care este foarte complicata! Daca o femeia chinezoaica se marita cu un barbat american copilul o sa iasa corcitura(adica jumi juma) da ce limba va vorbi cand se va face mare?

Răspuns Câştigător
| MaDroghezCuFericire a răspuns:

Bunabig grinDepinde in ce tara se afla ei daca se afla in China atunci va vb chineza daca se afla in America atunci va vorbi americana :dfunda?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Va iesi cu trasaturi de la mama si de la tata nu inseamna ca va fi corcitura si va vorbi limba engleza pentru ca se naste pe teritoriu american.

| ღClauuღ a răspuns:

Pai parintii vorbesc in aceiasi limba presupun ca doar barbatu nu o vorbi in engleza si femeia in chineza, de exemplu daca ambii parinti vorbesc engleza si el va vorbi engleza si mai putina chineza, dar daca parintii vorbesc in casa chineza el va vorbi chineza si mai putina engleza.

| ZvT a răspuns:

Păsăreasca... Va vorbi limba care va fi învăţat să o vorbească.

| benny a răspuns:

Va vorbi moldoveneste laughing

| Anca95 a răspuns:

Alb+negru=mulatru
alb+chinez=cholos(metis)
negru+chinez=zambos
Va vorbia limba tarii in care se afla.Pa-pa

| Anca95 a răspuns:

Alb+negru=mulatru
alb+chinez=cholos(metis)
negru+chinez=zambos
Va vorbia limba tarii in care se afla.

| InuIo a răspuns:

Pai va fi "corcitura" dar va lua ori trasaturile tatalui ori ale mamei. Nu se poate sa aiba un ochi de un fel si unul de alt fel. Ori poate sa preia de la fiecare cate ceva. Si limba ce o va vorbi depinde de tara unde locuiesc sau eventual daca el si parintii lui vor il pot invata ambele limbi.

| jazzephaken a răspuns:

Ceva de genu.limba pe care o sa o vorbeasca cand o sa se faca mare o sa fie aia pe care o aude de mic copil.deci nu are nici o legatura, degeaba e copilul american/chinez daca e crescut in Romania o sa vorbeasca romana.
http://em92.blogspot.com/

| c0sm1n198opt a răspuns:

Depinde de parintii lui. E posibil sa le vorbeasca bine pe ambele.dar cel mai bine o va vorbi pe aia unde creste. daca creste de mic in china va vorbi mai mult chineza...si invers

| mSoo a răspuns:

Pai copilul va invata limba pe care o vorbesc parintii lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In amerineza

| AmelyRain a răspuns:

Cauta pe net Olivia Lufkin, e o cantareata a carei mama este japoneza iar tata american.

| AloAlo99 a răspuns:

Si eu am intrebat-o pe profesoara de biologie despre asta, mi-a spusbig grinepinde de tara in care va locui, daca va locui in China v-a vorbi chineza cu accent american si invers.

| StrangeSmile1 a răspuns:

Nu e complicata deloc...El va vorbi limba tarii in care va creste si poate invata si cuvintele celeilalte limbiwinking