| SadBoyForever a întrebat:

Deci, as dori sa ma ajutati cu o problema destul de grava as zice eu:
De 4 ani de cand am fost la liceu, eu si cu inca cativa copii din oras, am avut probleme cu ceilalti, pe motiv ca noi suntem din oras si ca ei sunt de la tara, iar noi suntem mai instariti decat ei.

Cei de la tara, s-au separat de noi cei de la oras, noi suntem vreo 8, iar ei vreo 21.

Ei cred ca noi cei care suntem la oras, suntem mai bogati decat ei, desi nu e asa, parintii nostri, nu castiga mai mult de 14 milioane amandoi!

Ei m-au vazut pe mine de exemplu, ca nu am aceeasi bluza pe mine tot anul, ei venind cu aceleasi haine pe ei, de vreo 4 ani, de cand sunt eu la liceu, hai sa zicem ca au mai aparut mici schimbari, dar rar.

DECI! Problema e aceasta:

Cum fac ca acesti colegi de-ai mei care sunt de la tara, sa nu se mai ia de noi cei care suntem de la oras?

Va rog! Da-ti-mi un sfat! E o problema destul de grava dupa parerea mea!

6 răspunsuri:
| plasticsmile a răspuns:

Eu zic sa incerci sa vorbesti cu ei sa le explici clar ca nu haina face pe om si ca comportamentul lor este unul prostesc.Propunele sa faceti ceva in comun sa vedeti daca asa va intelegeti si asa va veti cunoaste mai bine unul pe altul. Funda?

| Passions a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa vorbesti cu ei,si sa te faci placut in felul tau,sa fii tu. De ex. daca ei au nevoie de ajutor, si tu i-l poti oferi, fa-o! Fa-i sa inteleaga ca in fata lui Dumnezeu toti suntem egali! Vorbeste cu ei si vb. si cu colegii tai de la oras sa faca acelasi lucru.Totusi,colegii trebuie sa fie uniti intre ei...Bafta:p

| fafnir a răspuns:

Apucativa de un sport, sa nu mai fiti asa moi ca o incasati de la taranime aia devil City people rule \o/

| mFlorian a răspuns:

Comunicare...vorbiti cu ei. Intrebati-i de ce se comporta asa, de ce se cred inferiori, de ce se simt mai prost.Fa-i sa inteleaga ca sunteti in aceeasi situatie.Am eu impresia ca voi ati facut ceva.Succes cu aceasta problema

| Crash0 a răspuns:

Ar trebui sa vb eu ei si sa le spui ca nu este deloc bine cum au procedat.chiar daca voi sunteti de la oras, si ei de la tara asta nu inseamna ca trebuie sa va separati unii de altiihappy

| Gorillaz a răspuns:

Le zici ca nu conteaza de unde esti, si sunteti respinsi fara motiv, banuiesc ca nu vorbim de rasism aici nu? Sunteti copii cu totii, nu va certati din nimicuri