| 4l3xander a întrebat:

Salutare.Am si eu o problema, imi place de o fata care este colega de clasa cu mine, amandoi avem 16 ani si suntem din acelasi oras si as vrea nu stiu sa o invit la o pizza sau la un suc dar aproape de fiecare data ma pierd cu firea si mi se duce curaju ...mentionez ca am mai fost colegi pana in clasa a4-a si suntem acum la liceu, eu o cunosc destul de bine si ea la fel pe mine. Daca mi-ati putea da niste sfaturi ar fi foarte utile. Mersi mult

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o sa te obosesc cu vechile sfaturi,, din carte''ci mai bine aplicam practica...ok...eu st fata si am avut unele propuneri pe care am stiut sa le refuz politicos...si nu m-am suparat niciodata pe vreunul dintre cei care m-au suparat, din contranoi chiar am ramas prieteni buni.Imi amintesc ca cel mai categoric refuz l-am dat unui tip de 16 ani care nu a avut curajul sa-mi ceara nr de tell si a rugat un prieten...asta chiar m-a suparat! m-am simtit putin ofensata, cel mai bine era sa fi cerut el! daca zici ca si ei i-ar placea de tine ai face bine sa te duci dar sa nu dai chiar prea mult de inteles(adica sa zice:buna...ma gandeam poate vii la o terasa cu mine si poate m-ai putea ajuta cu proiectul de la mate-exemplu)iar ajunsi la masa poate sa o iei de mana si sa zc ceva frumos...ai face bine sa te grabesti catusi de putin caci eu in locul ei, daca chiar te-as placea m-as plictisi daca nu ceri odata si poate as accepta ofertele altuia...

succes! sper ca te-am ajutat...kisskisskiss

2 răspunsuri:
| Tot.Eu a răspuns:

Pai Daca O Cunosti De Mult Timp, Nu Inteleg Dc Nu O Intrebi.
Pai Afla Daca Si Ea Simte Acelasi Lucru Pt U Si Fa`Ti Curaj
J Gandeste`te Ca Daca Nu O Faci Acum Mai Tarziu O Sa Regreti Si Poate O Sa Ti`o Ia Altcineva Inainte
Ai Curaj!winking
Ma Bucur Daca Ti'am Fost De Ajutor Macar Putinwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai fii natural, zabeste frumos, nu te rusina, NU TE BALBAI! Intreab'o pur sh simpul daca ar vrea sa iasa cu tine la un suc(pizza). In restul timpului zambeste'i, fa'i complimente subtile, cand iti face ea complimente nu parea prea extaziat sau prea plictisit. Offf Doamne, iubirea asta e greau sh "regulile" se invata pe parsurs, dar nu'i nimic...doar fi naural, fi tuhappy
Succes! Take carepeace sign