| anonim_4396 a întrebat:

Deci nu mai pot. Bunicamea trebuie sa doarma cu mine pentru ca nu mai are alta camera libera. si in fiecare noapte ea sforaie si ma deranjeaza si nu pot dormi. ma sufoc sub plapuma si degeaba. ce sa fac? nu ii pot spune sa nu mai sforaie sincer...

16 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa-ti pui dopuri in urechi.

NOname
| NOname a răspuns:

Ia-ti din farmacie niste dopuri de urechi! Sunt foarte ieftine (5-6 lei) si reduc zgomotul cam cu 90%, nu vei mai fi deranjata deloc de zgomote din jurul tau. Eu le folosesc, cand dorm in timpul zilei, si totul din jur e foarte zgomotos, sau cand vreun vecin face renovare, si se aude de parca se darama blocul. oh go on Chiar ajuta! thumbs up
Bafta!winking day dreaming

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt la farmacie niște plasturi antisforăială, îi aplici unul seara la culcare pe nas. Încearcă așa.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Naspa, vorbeste cu parintii tai si gasiti o solutie!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Exista la farmacie niste benzi care se aplica pe nas si nu mai sforai. Dar pentru asta trebuie sa-i spui bunicii prin ce treci si sa foloseasca acele benzi. Se gasesc in farmacii si de proba, fara sa le platesti!

| EUSIATIT a răspuns:

Oooooofffffffffff vb cu mama sa ti gaseasca o solutie sa nu mai dormi cu bunica esti tinara trebuie sa ai un loc al tau

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Sunt pastile pentru aşa ceva. Interesează-te şi cumpără-i!

| Delia a răspuns:

Trebuie sa le explici parintilor tai ca nu poti dormi din cauza asta si impreuna sa gasiti o solutie.Esti copil si trebuie sa ti se asigure conditii optime pentru odihna, sa ai un somn neintrerupt toata noaptea.Acum esti in vacanta, dar daca continui asa, ti se va dezechilibra regimul si te vei trezi noaptea si in timpul scolii, iar asta poate sa aduca alte probleme.Situatia asta nu trebuie sa continue pe termen lung. Daca ii spui bunicii ca sforaie si nu te poti odihni, ea oricum nu are ce sa faca, nu ea e vinovata.Chiar daca sunt solutii pentru sforait, nu e sigur ca vor folosi si in cazul ei.Trebuie neaparat sa dormi in alta camera.Succes!

| larrii a răspuns:

big grin si eu am fost o perioada obligata sa dorm cu bunicamea care sforaie DE RUPEEE. rolling eyes stii ce faceam?:d zguduiam patu sa se trezeascabig grin sau aveam o pana tot timpul sub perna si cand ma trezea cu sforaitul o gadilam pe fata cu pana big grin

| alexH a răspuns:

Astepti sa-i sune ceasul.

| Cumătru de la Galați a răspuns:

Te sufoci din cauza faptului că te învelești cu plapumă pe vremea asta.
Bunica ta n-are nicio vină.

| Nu a răspuns:

Sugrum-o si macar ii iei mostenirea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Omul cit e trez nu sforaie. Sforaie numai cind doarme, deci inteapa baba in fund sa se trezesca si n-o sa mai sforaie laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Plasturii aia nu folosesc la nimic. Asa ca ori iti cumperi tu niste dopuri de urechi, ori o pui pe bunica sa stea treaza pana adormi tu si probabil nu o sa o mai auzi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa-o sa inghita un piculet de gaz.Nu mai sforaie in veci.

| elena_1903 a răspuns:

Buna, mergi la farmacie ca sunt niste plasturi pentru.nas.Costa 2-3 lei. Ii dai bunicii sa isi puna pe nas cand merge la somn.
O noapte odihnitoare!