| anonim_4396 a întrebat:

Deci pur si simplu nu imi place Facebookm nu imi place Instagram, nu vreau sa detin asa ceva. Nu am nevoie, o sa se ia lumea de mine pentru ca nu vreau sa imi fac cont pe aceste retele de socializare?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu o sa se ia nimeni de ele. Au ajuns niste porcarii, mai ales Facebook. E plin de reclame, si de postari tampite, ori cu informatii false. Idiotii posteaza cel mai mult, a ajuns terenul analfabetilor "revolutionari", care cred in teoria conspiratiei, sunt anti-vaccin, anti-covid, anti mama lor.
Traieste-ti viata linistit, nu te uita la rateurile astea sociale.

6 răspunsuri:
| oz_1736 a răspuns:

Conteaza doar placerea ta. Poti sa iti ocupi timpul cu lucruri mult mai sanatoase si distractive

| Crescent a răspuns:

Pai, daca nu iti place, nu iti fa. Nu conteaza ce crede altcineva. Cati ani ai, apropo?

| NuCitescNotificari a răspuns:

Nu-ti fa conturi, poti fi fericit si fara aceste conturi

| Stefxn a răspuns:

Salut, nu te pune nimeni sa urmaresti pagini pe care se posteaza cacaturi. Nici macar prietenii nu trebuie sa-i urmaresti daca posteaza cacaturi. In schimb poti schimba mesaje cu ei fara sa consumi SMS-uri, poti urmari pagini legate de lucruri care te intereseaza. Bine ca toti sunt destepti si dau vina pe aplicatie desi ei sunt cei care o folosesc prost.

| mariusdaniel112 a răspuns:

Am 28 de ani. Nu detin cont Facebook, Instagram, snap sau mai stiu eu ce este la moda acum. Nu ma uit la televizor de 14 ani(am televizor in casa dar il tin pentru Netflix, Youtube, documentare etc) imi place sa fiu un om simplu cu mintea intreaga, sa nu ma las influentat de "stiri mondene" "sfaturi mondene" sau mai stiu eu ce.