| mister_8143 a întrebat:

Deci sunt impreuna cu un baiat de 6 luni dar in ultimul timp relatia noastra a inceput sa scartie. el e foarte ocupat are probleme de familie. trebuie sa-si intretina familia si intr-o zi ne-am certat si a hotarat sa ne despartim recunosc si eu am fost cam sufocanta am incercat tot posibilul sa fiu cu el m-am rugat etc dar a zis ca se mai gandeste.sora lui intre timp se pare ca ma ajuta desi nu prea ma intelegeam cu ea sa ma impac cu el. el pleaca de pasti la bucuresti si a zis ca cu noi doi mai vedem desi am aflat pe ultima suta de metri si ca nu stie daca va fi de ziua mea. la maj la mine ca saputea sa fie plecat desi mi-a promis ca o sa fie cu mine sora lui a zis sa mai astept ca poate se schimba situatia si o sa fie. ce sa cred? el zice ca mai are sentimente pentru mine dar are foarte multe probleme.eu incerc sa-l ajut dar nu prea ma lasa. ce sa fac? hmm am zis ca`l astept o saptamana. nu-l sun, caut si vad daca ma cauta in acest timp si daca vrea sa ne salvam relatia daca nu am decis sa fac ceea ce vroiam sa fac inainte sa-l cunosc sa plec in anglia la sora mea si sa fac 12 acolo.credeti ca exista posibilitatea sa termin acolo? si cu el cum sa reactionez? ce sa fac? il iubesc si nu as vrea sa-l pierd si stiu ca si el tine la mine.

4 răspunsuri:
| FoarteLetargic a răspuns:

Uite, vorbeste cu el, spune-i ca il iubesti si ca esti alaturi de el in toate problemele. Daca sunteti impreuna, o sa treaca peste probleme mai usor. Succes!

| alexutza003 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa ai incredere in el atunci cand iti zice ca si el are sentimente pentru tine dar trebuie sa il intelegi este acaparat de probleme legate de familia lui si trebuie sa constientizezi ca familia e pe locul intai iar tu il sufoci incerca sa il cauti mai rar pastrati relatia dar la mai distanta insa faceti lucrucri care sa mentina flacara dintre voi aprinsa sper sa reusiti sa va rezolvati problemele

| NoCharachter a răspuns:

Pfoaii.` Tu sa-l astepti pe el? Adica tu sa astepti dupa un baiat? Mi se pare putin cam "scartait". Adica "se gandeste", si dupa aia in saptamana aia si-o mai gasi pe alta si tu ramai numai cu asteptare. Mi se pare foarte ciudata reactia lui.

| mister_8143 explică:

Care ar fi lucruri care ar trebui sa le fac ca sa pastrez flacara dintre noi doi? mi-e frica ca in saptamana asta in care incerc sa nu-l caut sa nu-l pierd.dar ma gandesc ca poate asa o sa-i fie dor de mine si o sa-si dea seama ca are nevoie de mine cum si eu am nevoie de elsad ce as mai putea face ca sa nu-l pierd?