| pushalina a întrebat:

am si eu o intrebare.am stat 5 ani de zile cu un baiat. dar relatia noastra era la distanta. vreo 330 de km.si pana anul acesta totul a fost foarte bine. dar in noiembire anul trecut neam desp pentru ca el a zis ca a gasit alta fata.si ca vrea sa ne despartim si sa nu il mia caut.asa am facut. dar in dec 2011 inainte de revelion cu cateva zile tot el s-a intors la mine. s-a rugat de mine 2 saptamani sa ma impac cu el si a promis si jurat ca nu mai face asa ceva ca si-a dat seama ca eu sunt fata pe care o vrea. Dar dupa o luna dupa ce ne-am impakat mi-a dat mesaj si mi-a zis sa il las in pace ca are alta fata cu care nu poate fi fericit din vina mea si ca sa plec sa nu-l mai caut. apoi dupa 4 zile mi-a zis ca a fost un test. iar dupa o saptamana la fel mi-a facut. mi-a zis ca e acasa spala vasele apoi peste o ora cand l-am sunat mi-a zis sa il las ca are pe alta. Dar dupa 4 zile iar s-a intors si mi-a zis ca nuh ca i-a luat telefonul un amic si a dat mesajele alea si ca i-a fost furat telefonul.acum ieri a facut o faza din care nu stiu ce sa mai cred. a zis ca nu are credit ca sa mai vorbeasca cu mine asa ca i-am bagat eu si i-am zis ca acum putem vorbi.si mi-a zis c mai are 1000 de min din cealalta optiune si ca nu isi baga una noua pana pe 6 martie.si cand ia-m zis adica noi nu o sa mai vorbim pana pe 6 martie mi-a zis ca nu stie vede el.ieri cand l-am sunat nu a vrut sa imi raspunda toata ziua.si de obicei cand era cu fete sau cu amici imi spunea ca are treaba ca are pb grave si ca nu poate vb si sa nu il mai sun pana nu zice el.si apoi si-a inchis telefonul toata noaptea.toate telefoanele.eu ce sa mai cred? tipul asta mai vrea sau nu sa fie cu mine? si are pe alta si eu sunt doar rezerva sau? va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Juliiee a răspuns:

Buna. Eu zic ca daca in 5 ani de zile va mers atat de bine, nu stiu. dupa parerea mea a cam inceput sa-si bata joc de tine straight face. Si eu am o relatie la distanta de 2 ani de zile, dar distanta e mai mica putin, in fine el cand e cu prietenii imi da tot timpul mesaje, ma suna, vorbeste cu mine, cand are probleme nu ma ignora sau isi inchide telefonul sau ma roaga sa nu-l caut, imi spune ce problema are, a renuntat sa mai mearga in cluburi ca sa nu fiu eu geloasa. Ce face prietenul tau e batjocura totala straight face, daca mai tii la el o sa-ti fie foarta greu sa renunti, dar gandeste-te ca nu poti sta cu cineva care-si bate joc de tine, si care te inseala. Eu zic ca pretextele astea cu "am vrut sa te testez" sau altele le foloseste pentru ca ii e greu sa-ti spuna ca nu te mai vrea, totusi 5 ani e destul de mult, si nu pti spune asa usor "Adio". Asculta-ti inima dar judeca cu capul.Gandeste-te la ce e bine pentru tine in primul rand chiar nu poti sta cu cineva care sa-si bata joc de tine in halul ala. Gandeste-te ca o sa-ti gasesti pe altcineva care sa te merite si care sa te iubeasca poate mai mult decat te-a iubit baiatul acesta. Succes in luareai deciziei >big grin

7 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Nu-si bate joc! are pe altcineva! asta-i explicatia la comportamentu lui! daca aia nu-l baga 2 zile in seama el s-o intors la tine! da-i pace k numa nervi iti faci cu el! nu mai mere si gata!

| DeeaMarry a răspuns:

Eu cred ca isi bate joc de tine. Nu ii mai permite!

| AndreeaFarasperante a răspuns:

Tu esti speciala si lui ii este greu sa accepte asta.Incearca sa te faca geloasa pentru a il iubi si mai mult.Arata-i ca nu-i asa si chiar daca ti-e greu incearca si tu sa ii faci la fel.Daca te intreaba de ca spune-i ca asa e mai bine... Daca chiar te iubeste va regreta si apoi tu il vei putea ierta. Sper ca rasp meu ti-a dat o idee.Bafta

| Maryyyyya a răspuns:

Eu zic sa renunti...un baiat care face faze de genu nu merita o alta sansa,cel putin asta deduc eu din spusele tale,unul care iti spune ca are pe alta,ca a avut tel la un amic,ca i l'au furat, ca nu rasp si alte chestii de genu nu arata decat indiferenta fata de tine, adica nu ii pasa daca azi il lasi pentru ca el e sigur k maine sau dupa 2 zile daca iti spune ca ii pare rau sau orice alta scuze tu cedezi si asa o luati iar de la capat, daca te iubea nu iti facea toate astea, in plus un baiat care iubeste ar face orice ca sa nu raneasca pers de langa el... oricum tu stii cel mai bine ce trebuie sa faci dar gandeste-te bine! bafta:*

| SimoNARaluCA a răspuns:

E clar ca este nehotarat! dupa parerea mea ar fi bine sa consulti o prietena dar eu iti spun ca te foloseste! eu presupun ca il iubesti dar incearca macar odata sa ii faci la fel sa vezi cum reactioneaza!

| pushalina explică:

Datorita faptului ca il iubesc foarte mult nu pot pleca fara sa zica el asta.pentru ca in astia 5 ani de zile am facut fooarte multe pentur el chiar si certat cu parintii si data afara din casa.ce s fac? sa il sun pe fix sa vb cu mine sa ma lamureasca? pentru ca la mobil imi da ocupat si il inchide

| Antonia01 a răspuns:

Ar trebui sa-i faci si tu lui ce iti face si el tie, sa vada cum te simti cand te duce de nas dupa bunul lui plac