| mister_8143 a întrebat:

Deci m-am certat cu prietenul meu care sunt de 6 luni si el a decis sa ne despartim desi a zis ca inca ma iubeste. el spune ca nu vrea sa ma mai raneasca pentru ca mai tarziu va pleca in italia si saputea sa fie pentru totdeauna desi la inceputul relatiei am hotarat sa mergem impreuna dupa ce termin liceul adica cam peste un an. dar in ultimul timp este indiferent cu mine el spune ca din cauza problemelor care le are cu familia sa si eu il sufoc. dar nu cred ca este doar asta si nu vrea sa-mi spune.am hotarat sa-i dau o saptamana sa se gandeasca daca mai vrea sa fim impreuna pentru ca nu inteleg cum poate sa ma iubeasca dar sa nu vrea sa fie cu mine. mi-e frica ca raspunsul sa nu fie unul gresit.nu stiu ce sa fac ca sa nu-l caut in aceasta perioada desi am zis ca n-am sa-l caut mi-e greu.credeti ca am procedat bine?:-s oare am sa-l pierd sau o sa-i fie dor de mine si o sa-si dea seama ca cel mai bine ne este impreuna?

Răspuns Câştigător
| mariaaaaa a răspuns:

Daca intre-adevar te iubeste, in saptamana care i-ai dat-o se va gandi. Poate ca este asa cum spune el are probleme cu parintii... poate or fi probleme grave.depinde. Dar ti-am zis, in timpul acordat de tine trebuie sa se gandeasca foarte bine la ceea ce vrea sa faca, si sper sa-si dea seama ca va iubiti si merita putin efort pentru dragostea voastra. Incearca sa nu-l "sufoci" cum zice el.fii mai indiferenta thinking Daca raspunsul lui va fi ca nu mai vrea sa fie cu tine.incearca sa nu te rogi de el, sa nu suferi. Poate ca are motive sa nu te ia in Italia si sa nu mai vrea sa fiti impreuna. Poate nu vrea sa te sufere mai tarziu. Mai bine sa-ti spuna acum ce vrea de la voi, decat mai tarziu.

Ai grija de tine! Te pup:*

Funditapuppy dog eyes?

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Relatia este terminata.Fa-ti visuri legate de o alta persoana.O relatie noua te va vindeca de dragostea ta adolescentina.

| Lora a răspuns:

Nu n-o sa-si dea seama ca cel mai bine va este impreuna.Tu nu vezi ca el are deja ganduri de viitor in care tu nu esti prezenta? El vrea sa plece in Italia, dar pe tine nu te-a implicat deloc in acest vis al sau.Stai tu linistita ca in Italia nu-s cainii cu colaci in coada,dimpotriva o sa se simta doborat de greutatile ce vor aparea si va trebui sa se descurce de unu singur, si-o sa se roage de tine sa va impacati, asculta la mine ca stiu ce spun.Viata in strainatate grea

| mihaela23_8768 a răspuns:

Parerea mea e ca te iubeste foarte mult si ii e frica de distanta.adica poate e presat sa plece cat mai repede si nu stie cum sa iti spuna, ii e frica sa nu iti faca rau.Eu cred ca ai procedat bine ca i'ai dat o saptamana sa se gandeasca,nu ar trebui sa il cauti,chiar daca e greu, ar trebui sa te abtii, pentru ca asa o sa iti simta lipsa daca te iubeste si o sa va impacati. Dupa aceaste perioada o sa realizezi daca chiar te iubeste sau nu.Cum am mai zis, e cel mai bine ca i'ai dat timp de gandire
P.S- Sper sa iasa totul bine si sa va impacati >big grin

| mister_8143 explică:

Mariaaaa ti-as da fundita dar nu stiu de ce nu pot sa-ti dau:-s