| anonim_4396 a întrebat:

Deci tocmai am cunoscut un baiat ("tocmai" adica asta e a doua zi").Si am tot vorbit noi,am incercat sa ne cunoastem si chiar nu-s genul telenovelista sau o aeriana cu gandul ca "tot ce zboara se mananca",dar frate... vreau o relatie serioasa cu el!
Si am vorbit despre asta, mi-a zis ca si el vrea asta dar e o problema: distanta.In sensul ca sunt vreo 300 km intre noi.Si nu stiu...in curand o sa vrem foarte tare sa fim unul langa celalalt si nu stim cum sa facem.El e cam reticent in faza asta cu venitul la mine,dar eu as fi dispusa sa ma duc si maine la el (nah, cand te loveste Cupidon...asta e).
Daca as mai lasa timpul sa treaca si incet-incet le-as povesti alor mei de el..credeti ca vor fi de acord? (avand in vedere ca comunismul "e in floare" in familia mea).
Repet, nu-s genul sa ma arunc cu capul inainte dar mi-a intrat in cap baiatul asta si se pare ca sentimentul e reciproc.Deci e inceputul unei relatii frumoase, zic eutongue

Răspuns Câştigător
| pastru009 a răspuns:

Buna.Daca voi va placeti chiar mult, vorbeste cu el si convinge-l ca o zi sa vina la tine in vizita pentru a il putea prezenta familiei(nu moare daca da cativa bani pentru tren/masina). Spune-i ca trebuie sa faca o impresie buna si tu trebuie sa faci la fel parintilor lui.Si este mai bine sa spui adecarul parintilor ca doar nu te cearta.Esti majora ai voie sa te intalnesti si sa iti faci iubiti.Si nu te grabi cu el, ca poate crede mai tarziu ca esti genul de fata disperata.
Ia-o incetisor, pas cu pas, nu te grabi.Ai timp destul.
Bafta in relatie si toate cele bune. happy Funda?

19 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Timpul va raspunde la toate, cred ca esti si tu de acord cu asta.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

A doua zi? 300 km? parinti comunisti? Greu, nene, greu.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Nu,nu! Eu vorbeam de faptul ca il cunosti de doua zile, si deja vrei o relatie serioasa cu respectivul.

| zuzualina a răspuns:

Da, poate peste o lună-2 situația se va schimba și vei afla dacă întradevăr el este „alesul".

Și cu părinții, depinde de vârsta ta. Dacă ai între 14-17... 99.99% cam poți uita; 17-18 ar merge treaba că e băiat serios, la locul lui, eventual să-l prezinți; +18... lucrurile devin serioase.

| zuzualina a răspuns:

În majoritatea cazurilor, pe TPU sunt copii de 12-17 ani cu probleme de genul. laughing

| pastru009 a răspuns:

Unde? Cand? Cum?

| pastru009 a răspuns:

Eu doar intreb.

| Cosmin86 a răspuns (pentru pastru009):

Intrebi de funda... PENIBIL

| UndergroundFolklore a răspuns (pentru Cosmin86):

Lasa baiatul in pace, poate face colectie.

| UndergroundFolklore a răspuns (pentru pastru009):

Poftim funda, Kido.Eu n-am ce face cu ea.De fapt, cred ca nimeni n-are ce face cu eatongue

| Cosmin86 a răspuns (pentru UndergroundFolklore):

Pentru copiii mici inapoiati mintal e foarte importanta, incat trebuie sa adauge in raspuns "funda?"

| pastru009 a răspuns (pentru Cosmin86):

Dar tu ce te bagi? N-ai ce sa faci?

| pastru009 a răspuns (pentru UndergroundFolklore):

Mersi sis. :*

| iflirius a răspuns:

Hei. happy

Cred totuși că dacă te iubești la fel de mult ar trebui să accepte și să încerce să facă ceva să vă puteți vedea. Totuși o relație la distanță e mai complicată după mine. thinking
Dacă e a doua zi, așteaptă totuși să te mai cunoști cu el, să vă împieteniți mai întâi, apoi să vă gândiți la cum să vă vedeți și altele laughing

După ce îl cunoști foarte bine, faceți schimb de numere de telefon și altele, ca să nu trebuiască să vorbiți doar online, să vă auziți și vocile.
După ce il cunoșțti mai bine, le poți spune și părinților tăi dar totuși...

Sper să vă țină, pentru că din păcate relațiile la distață nu prea țin. Succes.

| pilifalexandru a răspuns:

Parerea mea este ca relatiile la distanta din pacate nu rezista... o relatie normala este aceea cand cei doi parteneri se vad si se ating cel mult odata la cateva zile, sentimentul de dor o sa-ti provoace multa suferinta inutila.

| callie2 a răspuns (pentru pilifalexandru):

Cel mult o data la cateva zile?

| pilifalexandru a răspuns (pentru callie2):

Am vrut sa spun cel putin blushing scuze... blushing

| callie2 a răspuns (pentru pilifalexandru):

Asa, ma panicasemlaughing

| pilifalexandru a răspuns:

Daca sunteti aman2 majori nu exista posibilitatea ca unul dintre voi sa se mute in orasul celuilalt? Adica sa va mutati impreuna ceva de genul...