| JustMe69 a întrebat:

Deci. un baiat din clasa ma tot tachineaza zilnic. straight face Oare ma place sau rade de mine?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca te place

| BruneTTe a răspuns:

E evident ca te place. Nu si-ar pierde timpul cu tine daca i-ai fi indiferenta. Daca si tu ai aceleasi sentimente fata de el, raspunde-i la "provocari". Daca nu, lasa-l in pace, ignora-l, nu are rost sa te complici.

Răspuns utilizator avertizat
| Anonima264 a răspuns:

Buna!
S-ar putea sa te placa, dar nu neaparat in sensul de iubita! Poate te place in sensul de prietena foarte buna!
Eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu el ca sa te lamuresti!
O zi buna!

| Ana_4223 a răspuns:

Depinde de vorbele pe care ti le arunca..la ce se refera cand spune asta eu zic ca ar trebui sa intrebi pe un prieten de.al lui daca nu chiar pe el

| Mary0Hellen a răspuns:

O intrebare buna, e posibil sa te placa ( pentru ca baietii tachineaza o fata cand le place de ea).
Incearca sa ii dai niste semnale subtiiiile (cum ca tie ti-ar plac de el) si vezi cum se comporta, daca se prinde, inseamna ca te place, daca nu, doar rade de tine
Bafta! happy

| stalinscaya a răspuns:

Eu zic sal intrebi alta modalitate nu-i

| andreeyutzaa a răspuns:

Depinde in ce fel te tachineaza, dar e probabil sa te placa.big grin

| JustMe69 explică (pentru andreeyutzaa):

Pai mereu cand spun ceva trebuie sa continue el si sa zica ceva amuzant despre mine.