| tiger a întrebat:

Din grupa de singe a2 si ab4, copii parintilor care au grupele respective, ce grupe de singe pot avea?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Orice grupa, mai putin 0. Astfel, sansele se distribuie asa: 50% A2, 25% B3 si 25% AB4.

mariana
| mariana a răspuns:

Eu am grupa AB IV si sotul meu B3, iar copii nostri au grupele AB IV.
Brigaela fiind medic, ti-a explicat care sunt posibilitatile, exprimate si din punct de vedere procentual, singura grupa care nu o pot avea copii vostrii este grupa 0.

pupimik
| pupimik a răspuns:

A(II) sau AB(IV)

| claudya a răspuns:

Grupa de sange a mamei daca aceea e dominanta sau aceea a tatalui!

| csintalan a răspuns:

... tata AB IV, mama AII, iar eu BIII,... oare intrebare era pentru mine?, ...caz concret

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Subsriu la raspunsul Brigaelei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate avea orice grupa...