| BlackDice a întrebat:

Doar pentru cei intre 21 si 30 de ani. M-am indragostit de o femeie cu 7 ani mai mare.Am abordat-o si am petrecut momente frumoase impreuna adica ma refer la ce le mai intime.Problema e ca ea spune ca inca nu e deciza daca vrea sa aiba o relatie cu mine desi spunea ca eu sunt un barbat destul de matur si independent, ceea ce ii place, doar ca varsta nu foarte mare dintre noi o deranjeaza.Eu sunt foarte atent mai ales cu ea, adica o intreb ce face in fiecare zi si cand ma intalnesc cu ea sunt foarte atent la tot ce spun si ce fac, ca sa nu o dezamagesc.Acum am zis sa nu fiu stresant si o las in pace cateva zile sperand ca poate ma v-a suna si ea. Cum credeti ca ar trebui sa procedez daca nu suna sau ce sanse ar fi sa ma mai sune? ( vreau un raspuns cat de cat rational nu pustoaice!)

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Daca ea nu este indragostita de tine nu ai ce sa ii faci.a cautat doar aventura si atat.
Cand a cautat aventura, nu stia ca esti mai mic cu 7 ani? acum de ce cauta motive? e clar ca nu vrea o relatie serioasa si ca tu nu faci parte din planurile ei.
Daca nu te mai cauta, las-o balta si asta e...a fost...
O zi frumoasa sa aihappy

| mgtow a răspuns:

Mai mult te vrea pentru sex, nu merita sa ai o relatie cu una care ajunge sa fie baba inaintea ta

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Gandeste-te altfel. O femeie la acea varsta isi doreste o familie, un copil, o casa, etc.

Dar ea te prefera din cand in cand pe tine. Care nu poti sa ii oferi (si poate nici nu vrei sa ii oferi) ceea ce are ea nevoie.

Faptul ca v-ati simtit bine impreuna, este pentru ca ea are experienta pe care tu nu o ai.

Nu o sa dureze foarte mult aceasta situatie, o sa fie pana cand ea o sa se echilibreze din nou.

In momentul de fata este dezechilibrata. Si vine la tine si pentru ca esti ca o gura de aer proaspat in viata ei.

Nu te baga catre relatie, incearca sa continui sa te comporti asa cum ai facut-o pana acum. Da-i spatiu, nu garduri.

E precum vrabiuta. La un moment dat nu mai veni.

Poate cel mai bine ar fi tu sa te protejezi, si sa incerci sa nu te astepti la nimic.

Gandeste-te ca intr-o perioada oarecare de timp, s-ar putea ca tu sa fii cel care sa nu mai vrei.

| Sidonia07 a răspuns:

Dacă voi vă simțiți bine impreună, dacă diferența de varstă nu-și spune cuvintul nici in ceea ce privește preocupările voastre și modul in care alegeți să vă petreceți timpul liber, dacă știți cum să răspundeți unor percepții exterioare negative uneori insoțite de agresiuni psihologice, atunci... vant la pupă. Diferența de varstă nu va fi o problemă.(din ce ai scris imi dau seama ca doar tu esti ce indragostit)

| MauvaisRose a răspuns:

Stricati totul cu mentionarea relatiei, care strica tot farmecul.
e genul de femeie care nu se implica mai mult si prefera sa aiba aventuri.
pe genul asta de oameni nu trebuie sa-i sufoci, sunt independenti mai ales dpdv sufletesc.
bucura-te pe moment de sexul cu ea, traiti clipa si daca intr-adevar mai e interesata de tine si de momentele petrecute cu tine, te va contacta ea.
ofera-i spatiu.
desi, nu stim nici noi ce e in mintea ei si daca te place cu adevarat incat sa te mai contacteze.
vezi cum decurg lucrurile oricum, si back off a bit.